BABÊ EL SELAM TÜRK DEVLETİ’NİN ÇETELERE YARDIM KAPISI OLDU
Haberler / 17 Şubat 2016 Çarşamba Saat 12:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsmini vermek istemeyen ve Babê El Selam Sınır Kapısı’nda görev yapan bir memurun verdiği bilgilere göre, Ocak ve Şubat aylarında Türk Devleti 2’şer sefer düzenleyerek toplam 16 kamyon cephaneyi El Nusra çetelerine teslim etti

Türk Devleti, Babê El Selam Sınır Kapısı’ndan El Nusra’ya kamyonlarca cephane yardımı aktardı.

Türk Devleti, Suriye krizinin gündeme gelmesinden bu yana Rojava’da gerçekleşen devrimi boğmak için bin bir türlü hileye başvurdu yetmedi kendisi de YPG güçlerini vurdu. YPG güçlerini vurmakla da yetinmeyen Türk devleti halen çetelere yardım aktarmaya devam ediyor.

Türk Devleti Çetelere 2 Ayrı Seferdi 16 Kamyon Yardım Yaptı

İsmini vermek istemeyen ve Babê El Selam Sınır Kapısı’nda görev yapan bir memurun verdiği bilgilere göre, Ocak ve Şubat aylarında Türk Devleti 2’şer sefer düzenleyerek toplam 16 kamyon cephaneyi El Nusra çetelerine teslim etti.

Türkiye Makine Kimya Enstitü Mührü!

Sınır kapısı görevlisi, sınır kapısından geçen 16 kamyon cephaneye ilişkin daha ayrıntılı bilgi vermekten can güvenliği nedeniyle çekindiğini belirterek, “Cephane kutularının üzerinde Türkiye Makime Kimya Enstitüsü’nün “MKE11D201-016″ sayılı mührü vardı” dedi. Görevli memur, Suriye’ye taşınan cephanelerin içerisinde kimyasal olmasından daha büyük kaygı duyduğunu dile getirdi.

Ciwan Serdeşt

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

 

TAGS(ETIKETLER): BABE  EL  SELAM  TURK  DEVLETI  NIN  CETELERE  YARDIM  KAPISI  OLDU  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA