KDP’DEN GAZETECİLERE TEHDİT
Haberler / 16 Şubat 2016 Salı Saat 13:38
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KDP, Başurê Kürdistan’da AKP’den örnek alarak uygulamaya başladığı baskı politikalarının kamuoyuna yansımaması için gazetecilere baskı uyguluyor-tehdit ediyor. Türk basın mensupları dışında Hewlêr’de yapılan açıklama ve protestoların tabini yapan gazetecilere baskı uygulayan KDP Peşmergeleri, KNK televizyonu muhabiri Mihemed Semend’i ise “Bir daha haber takibi yapamazsın” diyerek tehdit etti

Başur’da son günlerde AKP uygulamalarından esinlenen KDP Maxmur-Hewlêr yolunu kapatmasının ardından uygulamalarının kamuoyuna yansımaması için gazetecileri tehdit ediyor.

KDP, Başurê Kürdistan’da AKP’den örnek alarak uygulamaya başladığı baskı politikalarının kamuoyuna yansımaması için gazetecilere baskı uyguluyor-tehdit ediyor.  Türk basın mensupları dışında Hewlêr’de yapılan açıklama ve protestoların tabini yapan gazetecilere baskı uygulayan KDP Peşmergeleri, KNK televizyonu muhabiri Mihemed Semend’i ise “Bir daha haber takibi yapamazsın” diyerek tehdit etti.

Semed: “KDP güçleri Hewlêr’de haber takibi yapmamızı engelliyor”

KNN muhabiri Mihemed Semed,  “İki gündür KDP güçleri Hewlêr’de haber takibi yapmamızı engelliyorlar” diye konuşarak bilgi verdi.  Semed, Maxmur-Hewlêr yolunun kapatılmasına ilişkin protestoda ise haber takibi yapan KDP’ye yakın basın mensuplarının dışında gazetecilerin teknik malzemelerine el koymak ile tehdide maruz kaldıklarını aktardı.

Gazeteciler; “Uluslararası Komplo protestoları engellenmeye çalışıldı”

Güney’de görev yapan gazeteciler, KDP’nin, 14-15-15 Şubat tarihlerinde Maxmur-Hewlêr yolunun kapatılmasının basına yansımaması için elinden geleni yapmaya çalıştığını, böylece Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın Uluslararası Komplo ile Türkiye’ye getirilişinin 18. yılına dair yapılan protestoların da engellenmeye çalışıldığının da altını çizdi.

Rijwan Mistefa

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): KDP  DEN  GAZETECILERE  TEHDIT  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.