BAKUR’DA SARAY-AKP, ROJAVA’DA DAİŞ KURYESİ: İHVAN-DER
Haberler / 10 Şubat 2016 Çarşamba Saat 11:23
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürtlerin ve ortak yaşamı hedefledikleri diğer halkların Rojava Kürdistan'ındaki kazanımlarını sarsmak, engellemek için DAİŞ eliyle her türlü kirli oyunu sergileyen AKP, Kilis ve Hatay üzerinden İhvan-Der'in öncülüğünü ve kuryeliğini yaptığı ve İHH'ya ait olan tırlar ile DAİŞ çetelerine lojistik destek sağlamaktadır.

Rojava'da DAİŞ'e İHH ve Kızılay'a ait tırlar ile askeri malzeme ve ilaç taşıyan İhvan-Der, Bakur'da ise Memur-Sen'e ait tırlarla sevk edilen 'yardım' kolileri ile devletin halka karşı yürüttüğü kirli savaşta göç etmek zorunda kalan aileleri ziyaret edip Saray-AKP propagandası yapıyor

AKP ve DAİŞ arasında olan işbirliğine gün geçtikçe yeni aktörler katılıyor. AKP ve DAİŞ'in Kürdistan ve Türkiye başta olmak üzere, Ortadoğu'da yarattığı büyük tahribat, yıkım ve insanlık dışı uygulamaları örtbas etmek için İhvan-Der öncülüğünde İHH, Memur-Sen gibi 'sivil toplum kuruluşu ve yardım derneği' görünümlü Saray destekçisi yerler harekete geçmiş bulunmaktadır.

AKP-Saray Çetelere, Kilis ve Hatay Üzerinden İhvan-Der Aracılığı ile Lojistik Sağlıyor

Rojava Kürdistan'ında Saray-AKP Hükümeti/Devleti eliyle Kürtlere ve diğer halklara karşı savaşan barbar tecavüzcü DAİŞ çetelerine her fırsatta T.C tarafından yardım edilmektedir. Kürtlerin ve ortak yaşamı hedefledikleri diğer halkların Rojava Kürdistan'ındaki kazanımlarını sarsmak, engellemek için DAİŞ eliyle her türlü kirli oyunu sergileyen AKP, Kilis ve Hatay üzerinden İhvan-Der'in öncülüğünü ve kuryeliğini yaptığı ve İHH'ya ait olan tırlar ile DAİŞ çetelerine lojistik destek sağlamaktadır. Gönderilen tırlar içerisinde askeri malzemelerin yanı sıra, Kızılay tarafından temin edilen ilaçlar yer almaktadır.

Bunun yanı sıra İhvan-Der, Kuzey Kürdistan'da da Öz Yönetim ilan eden il ve ilçeleri savaş alanlarına çeviren Saray-AKP Hükümeti/Devleti'nin göçe zorladığı halka dönük Saray talimatlı kirli oyunlar içerisinde yer almaktadır. Saray'ın verdiği talimat ile harekete geçen İhvan-Der, savaşta göçe zorlanmış olan başta Sur halkına dönük 'yardım kampanyaları' başlatmıştır.

Sur’da, AKP Polisi, İhvan-Der, Memur Sen Ortaklığı

Amed'de İhvan-Der öncülüğünde Memur-Sen damgalı yardım kolilerinin bulunduğu 4 tır, Sur'dan Saray-AKP'nin kirli savaşı sonucu göç ettirilen ailelere 'yardım' taşımaktadır. Saray-AKP mağduru ailelerden aldığımız bilgiye göre, aralarında polislerin de bulunduğu bir grup ile ziyaret edilen ailelere 'yardım' kolileri getirilerek ziyaret edilmekte ve bu ziyaret boyunca PKK ve Öz Yönetim aleyhinde propaganda yapılmaktadır. Bunun dışında sürekli Saray-AKP propagandasının yapıldığı ziyaretlerde halk, Saray'ın Başkanlık Sistemi dayatmalarına destek vermeleri isteniyor.

 

Rençber Şirzat

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

 

TAGS(ETIKETLER): BAKUR  DA  SARAY-AKP  ROJAVA  DA  DAIS  KURYESI  IHVAN-DER  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA