MİT TIRLARINDAN SONRA AKP İL BAŞKAN ARAÇLARI SİLAH TAŞIYOR
Haberler / 02 Şubat 2016 Salı Saat 07:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Cumhurbaşkanı R. Tayip Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda dönemin Türk devlet yetkilisinin Lahey’e 2 kez şikayet edilmesini sağlayan AKP-MİT TIR’larının DAİŞ çetelerine silah taşırken yakalanması yetmedi devreye AKP’li il başkanlarının araçları girdi.

Türk Cumhurbaşkanı R. Tayip Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda dönemin Türk devlet yetkilisinin Lahey’e 2 kez şikayet edilmesini sağlayan AKP-MİT TIR’larının DAİŞ çetelerine silah taşırken yakalanması yetmedi devreye AKP’li il başkanlarının araçları girdi.

AKP Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca’ya ait olduğu belirtilen ve polislerin yol kontrolü sırasında durduğu araçtan çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Atmaca’ya ait araçtan silahlar, Ağrı’nın Patnos ilçesinden kent merkezine doğru seyir halindeyken polisler tarafından durdurulması ile yapılan arama sırasında ortaya çıktı.

AKP’li Atmaca minareyi çaldı-kılıf uyduramadı: ‘Doğru, silahlar aracımdan çıktı’

AKP’li İl Başkanı Atmaca, olayı inkar etmediği gibi minareyi çalmış fakat kılıf uyduramamış bir halde, “Doğru silahlar benim aracımdan çıktı fakat olayın benimle ilgisi yoktur” şeklinde konuştu.

Silahlara işlem yapılmadı, aracı durduran polisler soruşturmada!

AKP il başkanının aracından çıkan çok sayıda silah hakkında AKP polisi hiçbir işlem yapmadı. Olayın duyulmasının ardından ise aracı durduran AKP polisleri hakkında ise soruşturma başlatıldı. Aracı durduran polisler hakkında ise ‘parelel yapı’ iddiası ile soruşturma başlatıldı.

Atmaca’nın adı memur atamalarında da sıkça yaptığı müdahalelerle anılıyor

Atmaca’nın adı Ağrı’da devlet kurumlarına yapılan memur atamaları sırasında yaptığı ‘müdahaleler’ ile ayrıca İŞ-KUR üzerinden il yönetiminde yer alan AKP’lilerin ailelerinin kurum üzerinden işe yerleştirdiği ile de sıkça anılıyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında “Terörü doğrudan veya dolaylı destek veren kim olursa olsun devletten bir kuruşluk yardım almayacaktır” diyen Ağrı Valisi Musa Işın’ın ise aracında taşıdığı çok sayıda silah ve askeri mühimmatı ‘ne yapacağını’ sormadığı AKP İl Başkanı Kemal Atmaca ve olay hakkında soruşturma başlatmayan polisler hakkında soruşturma isteyip istemeyeceği ise merak konusu.

Selma Uysal

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

 

TAGS(ETIKETLER): MIT  TIRLARINDAN  SONRA  AKP  IL  BASKAN  ARACLARI  SILAH  TASIYOR  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA