URFA’DA KUR’AN KURSU GÖRÜNÜMÜNDE DAİŞ ÇETE YUVASI
Haberler / 30 Ocak 2016 Cumartesi Saat 11:39
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk devletinin DAİŞ çetelerine verdiği açık destek nedeniyle gün geçtikçe Bakurê Kurdistan’da pervasız bir çete örgütlenmesi daha ortaya çıkıyor


Türk devletinin DAİŞ çetelerine verdiği açık destek nedeniyle gün geçtikçe Bakurê Kurdistan’da pervasız bir çete örgütlenmesi daha ortaya çıkıyor.

Urfa Merkez’de DAİŞ çete yuvası ortaya çıktı. Türk Devletinin DAİŞ çetelerine açıktan verdiği destek çetelerin Türkiye illeri ve Bakurê Kurdistan’da hiçbir engele takılmadan örgütlenmelerine neden oluyor. Dergah, yardım derneği, Kur’an Kursu, kahvehane, kitapçı başta olmak üzere bir çok kisveye bürünerek devlet desteği ile kendisine yandaş toplayan DAİŞ çeteleri Urfa’nın Merkez Bahçelievler Mahallesi 101. Cadde’de Kur’an Kursu adı altında yurttaşların dini duygularını kullanarak örgütleniyor.

Mahalle sakinleri rahatsız: Emniyet’ten kapanma başvurusuna yanıt yok!

Bahçelievler Mahallesi sakinleri mahallelerinde yeni açılan Kur’an Kursu’na gidip gelenlerden rahatsız olduklarını ifade ederek, kendi çocuklarını ise korktukları için göndermediklerini belirtiyor. Mahalle sakinleri, Urfa Emniyet Müdürlüğü’ne kursun kapanması için başvurduklarını fakat hiçbir yetkilinin ise başvurulara kulak asmadıklarının altını çiziyor.

Ankara Katliamı DAİŞ çetelerine güç verdi

Ankara’da DAİŞ çetelerinin gerçekleştirdiği ve 105 yurttaşın yaşamını yitirdiği katliamın soruşturması sürecinin yanı sıra Türk Devletinin verdiği açık destekten güç alan çeteleri şikayet ettiklerini belirten mahalle sakinleri tedirgin olduklarının altını çiziyor. Ayrıca tabelalarının tamamının da Arapçaya çevrilmiş olmasını polisin hiçbir işlem yapmamasına bağlıyorlar.

 

Samara İzgin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): URFA  DA  KUR  AN  KURSU  GORUNUMUNDE  DAIS  CETE  YUVASI    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.