TC ÇINAR KAYIPLARINI AÇIKLAMIYOR: 30'U AŞKIN POLİS ÖLDÜ
Haberler / 15 Ocak 2016 Cuma Saat 12:39
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amed’in Çınar ilçesinde, Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla yapılan saldırıda 1'i polis 6 sivilin yaşamını yitirdiği açıklanırken yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre saldırıda 30’u aşkın polis öldü

Amed’in Çınar ilçesinde, Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla yapılan saldırıda 1'i polis 6 sivilin yaşamını yitirdiği açıklanırken yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre saldırıda 30’u aşkın polis öldü.

Diyarbakır'ın Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik dün gece bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıda 1'i polis 6 kişinin yaşamını yitirdi. Bomba yüklü araçla ve emniyet binasına dönük gerçekleştirilen roketli saldırı ardından süren çatışma sonucu bina enkaza dönüştü. Son olarak 43 kişinin yaralandığı belirtilen saldırıda, Sadık Efe (5) ve Ecrin (1) isimli çocukları ile birlikte Lokman Açıkgöz patlamanın şiddetiyle çöken evlerinde hayatlarını kaybederken, polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi ve kızı Mevlüde İrem (5 aylık) ile bir polis eşi olan Esra Köse Başaran ise bulundukları polis lojmanlarında hayatlarını kaybettiği açıklandı.

1 polis dışında yaşanan ölümler gizleniyor

Fakat saldırının ana merkezi Emniyet Müdürlüğü olurken, 1 polis dışında hiçbir polisin akıbeti hakkında herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekerken Emniyet binasında o esnada bulunan polislerin akıbeti konusunda herhangi bir açıklama yapılmaması, yaşanan ölümlerin gizlendiği iddialarına yol açtı.

Polis cenazeleri Diyarbakır GATA’ya taşındı

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, lojmanlar ve Emniyet Müdürlüğü’nde 30 civarında AKP çete polisinin öldüğü, patlamadan sonra ambulans ile alınan çete polisi cenazelerinin devlet güçleri tarafından Çınar Devlet Hastanesi morgundan alınarak Diyarbakır GATA’ya götürüldüğü belirtiliyor.

Samara Îzgin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): TC  CINAR  KAYIPLARINI  ACIKLAMIYOR  30U  ASKIN  POLIS  OLDU  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.