ÇETE BAŞI TAYYİP’İN KANCACI POLİSİ HACI MURAT DİNÇER
Haberler / 14 Ocak 2016 Perşembe Saat 15:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şırnak’ta katledildikten sonra Akrep aracına bağlanarak sürüklenen Hacı Lokman Birlik ve Silopi’de katledilen 3 KJA aktivistinin katliamcısı Sarayın özel polisi Hacı Murat Dinçer

Şırnak’ta katledildikten sonra Akrep aracına bağlanarak sürüklenen Hacı Lokman Birlik ve Silopi’de katledilen 3 KJA aktivistinin katliamcısı Sarayın özel polisi Hacı Murat Dinçer.

Şırnak’ta yüzlerce çocuk, sivil, genç, kadın, yaşlı 24 Temmuz’dan bu yana katledildi. Katliamların altından çıkan başat isim ise Şırnak TEM Şube Müdürü Hacı Murat Dinçer. Dinçer, hakkında açılan tüm soruşturmalara rağmen Saray’ın özel polisi olmasından kaynaklı halen katliam emri verme görevine devam ediyor. Akrep aracına katledildikten sonra bağlanarak sürüklenen Hacı Lokman Birlik’ten, Silopi’de katledilen 3 KJA aktivistinin de imzacısı Hacı Murat Dinçer.

Halen Şırnak’ta kirli ‘görevini’ yürütmeye devam eden Şırnak Terörlü Mücadele Şube Müdürü Hacı Murat Dinçer’in Şırnak’ta sivil yurttaşlara karşı geliştirilen tüm ‘kirli operasyonların’ talimatını verdiği ortaya çıktı. En son Hacı Lokman Birlik’in katledilerek akrep tipi zırhlı araca kancayla takılıp sürüklenmesinden tutalım 5 Ocak’ta Silopi’de katledilen 3 KJA aktivisti Sevê Demir, Fatma Uyar, Pakize Nayır’ın katledilmesi talimatını, yeni ‘Hitler’ Tayyip Erdoğan’ın özel görevlendirdiği Hacı Murat Dinçer tarafından verildiği belirtildi. 

Saray’ın ‘iyi çocuğu’nun suç dosyası kabarık

Şırnak’ta 25 Temmuz-3 Ekim arasında 43 sivil hayatını polis tarafından açılan ateş sonucu kaybederken bilanço Ekim ve Aralık’ta üzerine eklendiğinde artarak büyüyor. Katliamların imzacısı ise elbette birinci elden Şırnak TEM Müdürü Hacı Murat Dinçer olurken, Saray’ın ‘iyi çocuğu’ özel polisinin suç dosyası ise bir hayli kabarık.

Hacı Lokman Birlik’in katliam emrini verdi, akrebe kancayla bağlatıp sürükletti

3 Ekim 2015 tarihinde Şırnak merkezde ayağından vurularak yaralanan Hacı Lokman Birlik, sonrasında 28 kurşunla infaz edildi. İnfaz emrini, TEM Müdürü Hacı Murat Dinçer verirken salt infaz talimatı ile kalmadı aynı zamanda cenazesinin teşhir edilmesi emrini de verdi. Birlik’in cenazesi, katledildikten sonra akrep tipi zırhlı araca Şırnak TEM Müdürü Hacı Murat Dinçer’in talimatıyla bağlanarak sürüklendi.

KJA aktivistlerinin infaz emri TEM’ci Hacı Murat Dinçer’den

5 Ocak’ta Şırnak’ın Silopi ilçesinde de KJA aktivistleri Sevê Demir, Pakize Nayır, Fatma Uyar’ın AKP polislerinin açtıkları ateş sonucu yaralandıktan sonra Şırnak TEM Şube Müdürü Hacı Murat Dinçer’in emriyle infaz edildi.

112’ye TEM talimatlı saldırı!

25 Eylül’de Beytüşşebap’ta yaralıları almaya giden ambulans kent girişindeki polis noktasında ulaştığında orada bekleyen polisler ambulansı taradı. Yapılan tarama sonucu ambulans şoförü Şeyhmus Dursun vücuduna isabet eden kurşunlar ile yaşamını yitirdi.

‘Hacı Abi ne yapalım?

- Vurun zaten parmağı kopmuş, kafası da kopsun’

Şırnak Devlet Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan N.E., 112’de nöbetçi olarak çalıştığı bir gününden şöyle bahsediyor: “Bir gün Emniyet’ten ve Valilikten aradılar, sokaklara çıkılamıyordu ve Emniyet’te yaralıların olduğu söyleniyordu. Hem Emniyet hem de Valilik tarafından arandığımız için gittik, her yerde silah sesi vardı ambulansımızın sirenleri açık olduğu için Emniyet’in önüne gelene kadar bize hiçbir saldırı yapılmadı fakat binanın görünmeye başlamasıyla birlikte o yönden bize doğru ateş açıldı. Bizde yaralıları alamayacağımız için hastaneye geri döndük çünkü direk Emniyet’in kendisinden bize ateş açılıyordu.

Hastaneye döndüğümüzde yüzleri maskeli bir grup polis hastane önündeydi, birbirlerine karşı küfürlü konuşuyorlardı. Parmağı kopmuş bir genç getirilirken, Hacı Abi diye hitap ettikleri bir polisin emriyle diğer polislerde hastaneyi birden taramaya başladılar. Polislerin, “Hacı Abi ne yapalım? Sorusuna yüzü kapalı diğer polis “Vurun zaten parmağı kopmuş, kafası da kopsun” dediklerini duydum genç bu yüzden hastanede tedavi olamadı fakat artık yaylım ateşinde ne olduğunu da bilmiyorum. Fakat bir doktor ile birlikte, gelen hastaları bari tedavi etmek istediğimizi söyledik buna karşılık ise tüm sağlık personeli de dahil olmak üzere hepimizi hemşire odasında toplayarak silahlarının dipçikleri ile vura vura yere yatırdılar” dedi.

Sağlık görevlileri, yaralılara ilk yardım müdahalesi yapmak istediklerinde emniyet tarafından engellediklerini de aktarıyor.

AKP’nin paramiliter çeteleri çocuk, yaşlı, genç, kadın demeden katliamlarına devam ederken Şırnak’ta katliamların imzacısı TEM Şube Müdürü Hacı Murat Dinçer. Şırnak’ta operasyona çıkmak istemeyen polislerin ‘fişlenerek’ en saflarda ve tek başına gidilebilecek görevlere verilmesi talimatını da veren Dinçer, hakkında 22 yaşındaki polis memuru Furkan Çelik’in de ölümünden sorumlu tutulurken hakkında soruşturma başlatılması talep ediliyor. Dinçer, hakkında katlettirerek akrep aracına kanca ile bağlanıp sürüklenmesinden ayrıca emrinde bulunan ve ölen polislerin ‘şaibeli’ ölümlerine ilişken çok sayıda soruşturma açılmış olmasına rağmen halen görevine devam etmesi ise başlı başına yanıtlanması gereken önemli bir sorudur.

Samara Îzgin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): CETE  BASI  TAYYIP  IN  KANCACI  POLISI  HACI  MURAT  DINCER  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA