AKP Çeteleri Başur’da Bomba Patlatacak!
Haberler / 20 Aralık 2015 Pazar Saat 11:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP hükümeti, KDP’yi PKK’nin üzerine saldırtmak için provokasyon hazırlığı yapıyor. AKP özel savaş lobisi, Güney Kürdistan’ın Hewlêr ve Duhok şehirlerinde bombalı eylem hazırlığında

AKP hükümeti, KDP’yi PKK’nin üzerine saldırtmak için provokasyon hazırlığı yapıyor. AKP özel savaş lobisi, Güney Kürdistan’ın Hewlêr ve Duhok şehirlerinde bombalı eylem hazırlığında.

İşte AKP-MİT bombacıları!

Düzenlenen kirli tezgâh üzerine Habur Sınır Kapısı’nda bulunan MİT binasına getirilen Behçet Jêriki, İlyas Jêriki ve Halil Sipertî adındaki kişilere, MİT tarafından tüm düzenekleri hazırlanmış iki bomba verildi. MİT verdiği bomba düzeneklerini Başurê Kürdistan’a geçirmelerini istedi.

MİT’ten Irak Türkmen Cephesi’ne 2 bomba!

Behçet Jêriki, İlyas Jêriki ve Halil Sipertî isimli bu kişilerce Başurê Kürdistan’a getirildi. Bu kişiler tarafından Habur Sınır Kapısı’nda bulunan MİT binasından teslim alınan bu patlayıcılar, Irak Türkmen Cephesinde (ITC) yer alan Hasan Abdullah isimli kişiye teslim edildi.

Bombaları ITC patlatacak!

Her iki bomba Irak Türkmen Cephesi tarafından Hewlêr ve Duhok’ta patlatılarak, gerçekleştirilen bu olay PKK’ye mal edilecek. Bu şekilde KDP’nin PKK’ye saldırması için meşru ortam yaratılacak. Amaç; PKK’nin Medya Savunma Alanlarından çıkartılmasına dönük gerçekleştirilecek operasyonlara KDP Peşmergelerinin de katılımının sağlanması.

Bradostlu Peşmerge “Bu Savaş bize kaybettirir!”

Konuya ilişkin olarak, isminin yayınlanmasını istemeyen Bradostlu eski bir Peşmerge; 1992 yılındaki KDP-PKK arasında yaşanan savaşta yer aldığını ve halkın kandırılarak sudan bahaneler ile PKK’ye karşıt bir pozisyona itildiği, savaşan bir toplum yaratıldığını ifade etti. Eski Peşmerge, “Türk devletinin çıkarları için Peşmerge tekrar savaşa girerse bu savaş bize kaybettirir” dedi.

PKK’nin Medya Savunma Alanları’ndan tamamen sökülüp atılmasına dönük operasyona KDP Peşmergelerinin katılması ve Başurê Kürdistan halkının destek vermesi için MİT’in hazırladığı plana KDP içindeki Mesrur Barzani yanlısı bir kesiminde dâhil olduğunu söyleyen eski Peşmerge, “bu durum kardeşi kardeşe kırdırmak ve tekrar Başur Kürdistan’ında Türkiye’nin PKK düşmanlığına KDP’yi alet etme anlamı taşır” şeklinde konuştu.

“Başurê Kürdistan halkı savaşa katılmaz”

MİT’in provokasyon hazırlıklarına endeksli Mesut Barzani’nin oğlu Mesrur Barzani yanlısı grupların da halk içinde sürekli dolaşarak halkı kışkırttığını ama halkın bu kışkırtmalara olumsuz cevaplar verdiğini dile getiren Peşmerge, MİT ile işbirliği yapan bu kesimlerin her türlü provokasyonu yapabileceklerini belirtti. Eski Peşmerge, son dönemlerde Dîyana başta olmak üzere birçok şehirde Mesrur Barzani yanlılarının “PKK saldıracak, KDP’ye savaş ilan edecek, Irak hükümetinden destek alıyor” tarzında yaydığı söylemlerinde yalandan ibaret olduğunu belirtti. KDP’nin 1992-1999 arasındaki Türk devletinin düzenlediği sınır ötesi operasyonlara katıldığını ama artık Başur halkı eskisi gibi değil. Ne Başur halkı ne de KDP Peşmergeleri bu kirli oyunda yer almayacak.”

Bradostlu eski Peşmerge; “Mesut Barzani ve oğlu Mesrur Barzani kendi aile çıkarları için KDP Peşmergelerini böyle bir savaşa sokarsa Bağımsız Kürdistan hayalleri suya düşer. Çünkü Kürt halkının özgürlüğü ulusal birlikten geçer. AKP’nin çıkarları için anlamsız bir savaş girmekten ziyade Ulusal Kongrenin gerçekleştirilmesi gerekir” diyen Peşmerge, “KDP’nin girmeyi planladığı bu anlamsız savaşa karşı Başurlu bütün Kürt partilerinin ortak tavır alması gerekir” dedi.

Goran Akreyi- Dîyana

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): AKP  Ceteleri  Basur  da  Bomba  Patlatacak    

Rüstem
Goran'a not
Goran Akreyi eğer uydurmuyorsan bu kadar
detayı nerden biliyorsun? Şu isimler vs...
İran'dan iç savaş çıkarmak için ihale mi aldınız.
Ama bu son savaşınız olacak herhalde. Kürd halkı İran ajanı
sizden kurtulacak. Senin de Kürd halkının adaletine hesap
verme zamının yaklaşıyor.
Öcalan yakında müdahele edecek size. Partide senin gibilerin yeri
yok Kürdlerin hayatında geleceğinde.
21 Aralık 2015 Pazartesi Saat 13:48
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA