‘Fransız Filozof Lêvy’ Güney Kürdistan’da Peşmerge ile DAİŞ operasyonunda!
Haberler / 06 Aralık 2015 Pazar Saat 12:39
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Fransız Filozof’ olarak tanınan ve İsrail-MOSSAD ajanlarından Bernard Henry Lêvy Kerkük’te. Peşmergelerin, DAİŞ’e karşı düzenlediği operasyonlara katılarak, koordinasyonunda yer aldığı belirtilen Lêvy, aynı zamanda Irak’ta DAİŞ ve Güney’de KDP-YNK temsilcileri ile bir dizi gizli görüşme gerçekleştiriyo

Yekitiya Niştimanî Kurdistan’a (YNK) ait peşmergeler, kısa bir süre önce Kerkük’e bağlı Duzxurmatu-Dakuk mıntıkasına yakın 12 köyün DAİŞ çetelerinden kurtarıldığı bir operasyon gerçekleştirdi. Düzenlenen operasyona katılan peşmergelerden edinilen bilgilere göre; ‘Fransız Filozofu’ lakaplı MOSSAD Ajanı olan Bernard Henry Lêvy’nin de operasyona katıldığı ifade ediliyor. Operasyona katılan peşmergeye göre ise;  Lêvy’nin operasyonun bizzat koordinesinde yer aldığı belirtilen bilgiler arasında yer alıyor.

Lêvy, DAİŞ, KDP ve YNK ile de gizli görüşmeler gerçekleştiriyor

Suriye Rejimi karşıtı muhalif güçlere verdiği açık destek ile bilinen Lêvy’nin, operasyondan kısa bir süre önce geldiği Kerkük’te YNK temsilcilerinin yanı sıra Irak Hükümeti yetkililerinin yanı sıra DAİŞ ile de bazı gizli görüşmeler gerçekleştirdiği iddialar arasında yer alıyor.

Rijwan Mistefa

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER):  Fransiz  Filozof  Levy  Guney  Kurdistan  da  Pesmerge  ile  DAIS  operasyonunda    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA