AKP-MİT’ten DAİŞ’e Desteğinde Gizli Yeni Kanal!
Haberler / 01 Kasım 2015 Pazar Saat 14:31
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİT eliyle eleman sağlanılması, MİT tarafından tırlarla silah sevkiyatları, Rojava ve Suriye sınırı kullanımının DAİŞ’e açılması ve bunlara benzer birçok kirli planları tarafımızca yayınlanmıştı. Kirli planlarının sürekli deşifre olmasına rağmen dur durak bilmeyen AKP Hükümeti/Devleti, bu sefer de DAİŞ’e yardımı ‘daha gizli’ bir şekilde yapmaktadır.

AKP Hükümeti/Devletinin Mit eliyle DAİŞ’e yaptığı yardımlara bir yenisi daha eklendi. Yaptığı birçok desteğin gerek Lekolin Haber Merkezi olarak biz, gerek ulusal ve uluslararası basın tarafından deşifre olmasından kaynaklı artık rahatça DAİŞ’e destek verememektedir. Bundan kaynaklı,  DAİŞ’in ihtiyaçlarını karşılaması için, TOR (“The Onion Routing” kullanıcılarına anonim iletişim imkânı sağlayan bir ağ ve yazılım projesi) ağı üzerinden para transferi yapmaktadır. Bu para transferleri TOR aracılığıyla Bitcoin hesapları üzerinden yapıldığı için deşifre edilmesi çok zor olmaktadır.

AKP Devleti/Hükümeti’nin DAİŞ’e olan bu gizli desteğini, tıpkı deşifre ettiğimiz diğer kirli planlarında olduğu gibi gösterdiğimiz uzun ve derinlemesine çabalar sonucunda sizlerle paylaşıyoruz.

DAİŞ’in  Tor ağı aracılığıyla arama motorlarının indeksleyemediği ve paylaşamadığı Deep Web(Derin Web)’in içinde Dark Web(Deepweb'in içinde illegal olan internet sitelerinin tamamı) olarak adlandırdığımız sahada açtığı bir Web sitesi üzerinden yayınladığı Bitcoin hesabına para akışı sağlanmaktadır. Yine bu web sitesi üzerinden destekçilerine atfen yazdıkları bir yazı ile ‘İslam Savaşı’ için bağış yapmaları istenmektedir.

Url: mmkgmmtzleydpc4x.onion (Tor ağı kullanılmadan açılmamaktadır)

Var olan yazının yanı sıra, Tor ağı üzerinden Deep Web’de iletişim kurup, örgütleme faaliyetlerini ve bağış toplamalarını gerçekleştirdikleri mail adresi ve Jabber ID’si de bulunmaktadır.

Mail:   akh@sigaint.org

Jabber: XMPP OTR:   akh@exploit.im

Telefon ve internet ortamında yapılan görüşmelerin kayıt altına alınıp deşifre olabileceği kaygısı üzerine MİT, DAİŞ ile olan iletişimi çoğu kez TOR ağı üzerinden gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra TOR Chat ile anlık görüşmeler gerçekleştirip, mail alışverişlerini de Tor Mail üzerinden gerçekleştirmektedirler.


Rençber Şirzat

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

TAGS(ETIKETLER): AKP-MIT  ten  DAIS  e  Desteginde  Gizli  Yeni  Kanal    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.