Köle Yoksul Toplumdan, Doğurgan Köle Yoksul Topluma Geçiş
Kadin / 22 Eylül 2015 Salı Saat 18:07
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalitesiz bir üreme ile toplumun yeniden inşasının mümkün olmadığı gün gibi aşikâr.18 yaşın da bir anne 3.çocuğunu doğuruyorsa ve bunun evlendikten sonra kendi için bir zorunluluk olduğunu düşünüyorsa, yaşamını sadece doğurmakla eş değer tutuyorsa üreme denen bu hastalığın önüne geçebilecek etkili çözümler bulmak zorunlu bir hal alıyor

Yaşamın devamı, soy devamlılığı, etnik kimlik ve mensubu olduğu inancın devamı adına durmaksızın devam eden üreme. Ah şu üreme ne garip bir şey. Yeryüzünde ki canlılardan sadece insana hasmış görünen ancak bütün canlıların içinde bulunduğu bir çoğalma hali. Ve sadece insan yaşama dâhil ettiği canlıları bu denli kontrollü, esaret altında ve kendine benzeterek adeta kendi kopyasını yaratarak YAŞAMA DÂHİL ediyor... Kendi kopyası… Aman tanrım düşünsenize diktatörlerin, hırsızların, canilerin, katillerin tabi bunun yanın da dürüst onurlu olan onlarca canlı ama hepsi bir birinin benzeri. Ne demek istiyoruz bir birinin benzeri derken!

Kararlar, düşünce sistemi, hayata bakış açısı hepsi bir kopya yeni bir yaratım yok. Yeni bir sistem yok. Doğduğu sistemi tamamen kabul eden buna entegre olan bir yaşam. 

Doğanın dengesini bozacak tarzda hızla devam eden üreme bütün amaçlarından uzaklaşıp tamamen güdülerle devam etmek de. Cinselliğin, cinsel dürtülerden ibaret, bütün duygulardan yoksunlaştığı hatta bazı kesimler de hastalık haline geldiği dahi söylenebilir. Kontrolsüz tatmin olma duygusu üremedeki kontrolsüzlüğü de artırmaktadır. Sürekli bahis ettiğimiz kendi benzerini yaratma hali cinselliğin büründüğü bu hastalıklı halleri de artarak devam etmektedir.

Diktatör sistemin 3-5 çocuk talep etmesi ve bu talebin yeni doğan çocuğa doğum yardımı adı altında para vererek karşılığını bulmasını hedeflemiştir. Bu konuyla ilgili aile bakanın resmi açıklaması şöyle:’’  Doğum Yardımı programı 633 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek-4'üncü maddesi doğrultusunda 15 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlamıştır. Bu hükme göre Türk vatandaşlarına, canlı doğan birinci çocuğu için 300.-TL, ikinci çocuğu için 400.-TL, üçüncü ve sonraki çocukları içinse 600.-TL tutarında doğum yardımı yapılacaktır. Doğum yardımı aşağıdaki esaslar çerçevesinde yürütülecektir: Doğum yardımı başvuruları 15/05/2015 tarihinde başlayacaktır. Doğum yardımı, 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında gerçekleşen canlı doğumlar için verilir. Bu tarihten önce doğan çocuklar için doğum yardımı verilmez. Ancak ödeme miktarına esas çocuk sırasının tespitinde, diğer bir deyişle yeni doğan çocuğun kaçıncı çocuk olduğunun belirlenmesinde 15.05.2015 tarihinden önce doğmuş olan çocuklar da sayılır. Doğum yardımı annenin sağ ve Türk vatandaşı olması durumunda anneye yapılacaktır’’

Yani köle yoksul toplumdan, doğurgan köle yoksul topluma geçiş söz konusu olmuştur.

Tabi üremede ki bu durum sadece Diktatör’ün 3-5 çocuk talebi ile sınırlı değil. Erkek egemen sistemin erkek çocuk sahibi olma isteği de üremede ki kontrolsüzlüğün bir diğer nedenidir. sadece kız çocukları olan bir erkek *erkek* çocuğu oluncaya kadar üremeye devam ediyor. Erkek çocuk sahibi olamadığın da kız çocuklarının annesi olan kadını suçlayıp farklı arayışlara gidiyor. Ya inanç sömürüsünü üst düzeyde yaşayan sözde âlimler ve hocalara sığınıp muskalar, büyüler yapıyor. Ya türbe, türbe gezip çare arıyor. Bunların yanı sıra toplum içinde de sıkça karşı karşıya kaldığımız çok eşliliği seçip ona erkek çocuk veremeyen ve sözde kusurlu olan kadının yerine başka bir kadınla üremeye devam ediyor. Bir erkek çocuğu olduğu zaman kendini yani sözde erkekliğini kanıtlamış olup üremeye sürekli devam ediyor.

Doğanın dengesini bozan bu durum sosyo ekonomik ve sosyo kültürel problemleri gün geçtikçe artırmıştır. Eğitim, beslenme ve barınma koşulları gün geçtikçe ağırlaşmaktadır. Bu dengesizlik dengesi için de kendini var etmeye çalışan veya var edebilen bir grup söz konusu olsa bile bunun yetersiz kaldığı yeniliklerden uzak olan toplumun durumunu özetler tarzda oluyor

Kalitesiz bir üreme ile toplumun yeniden inşasının mümkün olmadığı gün gibi aşikâr.18 yaşın da bir anne 3.çocuğunu doğuruyorsa ve bunun evlendikten sonra kendi için bir zorunluluk olduğunu düşünüyorsa, yaşamını sadece doğurmakla eş değer tutuyorsa üreme denen bu hastalığın önüne geçebilecek etkili çözümler bulmak zorunlu bir hal alıyor. 

FABRİKA GİBİ SERİYE BAĞLANMIŞ TEK TİP VE MODEL YARATIMLARDAN VAZ GEÇİLMESİ GEREKTİĞİ BİLİNCİ BÜTÜN TOPLUMLARA VE CİNSLERE ANLATILMA. TOPLUM DOĞRU ÜREME VE CİNSELLİK EĞİTİMİNDEN GEÇİRİLMELİDİR. AİLE PLANMASI YÖNTEMLERİ DAHA ETKİLİ VE DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE ANLATILMALI VE CİNSLER DE BU BİLİNÇ AÇIĞA ÇIKANA KADAR VAZ GEÇİLMEMELİDİR.

YENİ TOPLUM YENİLİKLERLE MÜMKÜN OLACAKTIR. BİREYLERİN BÜTÜNEN KENDİNİ YENİLEYİP YAŞAMA DÂHİL ETMEDİĞİ NOKTADA DOĞRU YAŞAM ÖRNEĞİ SÖZ KONUSU OLMAYACAKTIR.

Dicle Roj

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com                                                                                                   

TAGS(ETIKETLER): Kole  Yoksul  Toplumdan  Dogurgan  Kole  Yoksul  Topluma  Gecis    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA