ERDOĞAN'IN B PLANI: SURUÇ'TA AKP - DAİŞ BOMBASI
Haberler / 20 Temmuz 2015 Pazartesi Saat 11:14
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kobanê'nin yeniden inşa çalışmalarına katılmak üzere dün İstanbul'dan Urfa'nın Suruç ilçesine gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 gencin konakladığı Amara Kültür Merkezi bahçesinde patlama meydana geldi.

Kobanê'nin yeniden inşa çalışmalarına katılmak üzere dün İstanbul'dan Urfa'nın Suruç ilçesine gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 gencin konakladığı Amara Kültür Merkezi bahçesinde patlama meydana geldi.

HEDEF: AMARA KÜLTÜR MERKEZİNDEKİ GENÇLER

Kobanê’nin yeniden çalışmalarına katılmak üzere Suruç’a gelen SGDF üyesi 300 gencin konakladığı ilçede bulunan Amara Kültür Merkezi bahçesinde patlama meydana geldi. Bugün Kobanê’ye geçecek olan gençlerin yapacakları açıklama öncesi toplandıkları kültür merkezi bahçesinde yaşanan şiddetli patlama sonucu kültür merkezinin bahçesi kan gölüne döndü. Yaşamını yitirenlere ait ceset parçaları etrafa saçıldı

İKİNCİ BOMBA ŞÜPHESİ!

Yaşanan patlama sonrası ikinci bir bomba olabileceği şüphesi doğsa da gecikilmemesi için saldırıdan sağ kurtulanlar ve olay yerine ulaşanlar yaralılara müdahale etmeye girişti. Olay yerine sevk edilen sınırlı sayıdaki ambulans ile yaralılar hastanelere taşınmaya başlandı. Yaşamını yitirenlerin cenazeleri ise kültür merkezi bahçesinde bekletiliyor.

YARALILARIN ACİL KANA İHTİYACI VAR

Yaşanan saldırı sonrası yaralıların Suruç Devlet Hastanesi ve Urfa merkezdeki hastanelere kaldırıldı. Hastanelere kaldırılan yaralılar için duyulan kan ihtiyacı için ise anonslar yapılmaya başlandı. Ancak Suruç Devlet Hastanesi'nde kan alma ünitesindeki teknik yetersizliklere nedeniyle kan vermek isteyenlerin Urfa'ya gitmeleri istendi. Patlamada yaşamını yitirenlere dair ise henüz kesinleşmiş bilgi yok.

Rençber Şirzat

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): ERDOGANIN  B  PLANI  SURUCTA  AKP  -  DAIS  BOMBASI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA