AKP DEVLETİNİN JİTEM’İ DAİŞ ÇETELERİNİ EĞİTİYOR
Haberler / 18 Temmuz 2015 Cumartesi Saat 02:18
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Efrin sınırında bulunan Çamış Kışlası köyünde bulunan askeri birlikte guruplar halinde DAİŞ çetelerini eğiten Jitem’ciler, Antep-Kilis arasında bulunan fabrikayı eğitim alanı olarak kullanıyorlar. Bu JİTEM grubunun başında Silopi’de 13 yıl önce görev yapan Yarbay Yaşar isimli kişi bulunuyor

Rojava Devrimi karşısında DAİŞ’e destek vermede sınır tanımayan faşist TC devleti, eski Jitem’cileri de devreye koydu. Efrin sınırında bulunan Çamış Kışlası köyünde bulunan askeri birlikte guruplar halinde DAİŞ çetelerini eğiten Jitem’ciler, Antep-Kilis arasında bulunan fabrikayı eğitim alanı olarak kullanıyorlar. Bu JİTEM grubunun başında Silopi’de 13 yıl önce görev yapan Yarbay Yaşar isimli kişi bulunuyor.

İnsanlık düşmanı DAİŞ çetelerine silah yardımından gıda yardımını kadar her türlü desteği seferber eden TC devleti, DAİŞ ile aynı zihniyete ve uygulamalara sahip eski Jitem üyelerini DAİŞ çetelerini eğitmek için gönderiyor.  Jitem olarak adlandırılan ve 90’larda Kürt halkına yaptıkları katliamlar ile anılan bu özel yetiştirilmiş yapılar, DAİŞ içinde bil fiil rol oynarken, kafa kesen, katliam yapan çetelerin eğitimleri Jitem tarafından gerçekleştiriliyor.   Adana’da bulunan bir marketin altındaki paintball spor tesisinde ön elemelerden geçirilen DAİŞ çeteleri daha sonra Jitem’in fabrikasında canlı denekler üzerinde eğitimden geçiriliyorlar. 

Bölgedeki yerel kaynaklar, Çamış Kışlası köyünün tepesinde bulunan askeri birlikte, çoğunlukla eski itirafçılardan ve ordudan atılan uzman, Astsubay ve emekli subayların bileşiminden oluşan 15 kişilik üç kontra birliği konumlandırıldığını aktarıyorlar. Bu kontra-Jitem grubu Afrin hakkında İstihbarat toplama, DAİŞ çetelerine ikmal ve lojistik destek kanallarının açık tutulmasını sağlama, DAİŞ çetelerinin eğitimi vb. faaliyetlerini yürütmekle görevlendirilmiş. DAİŞ çeteleri gibi sakal bırakan Jitemciler çoğu zaman sınırın öte yakasına giderek DAİŞ çetelerinin saldırılarında yer alıyorlar.

Antep ve Kilis arasından bulunan eski bir fabrikada da DAİŞ çetelerini eğiten grubun başında 13 yıl önce Silopi’de Jitem birimlerinde görev yapan Yarbay Yaşar olarak bilinen eski bir kontra-Jitemci bulunuyor. Yarbay Yaşar’ın 14 yıl önce Silopi’de yaralı olarak ele geçirilen Rizgar kod isimli bir PKK gerillasına işkence yaptıktan sonra testere ile kafasını kestiği belirtiliyor. 

Rençber Şirzat

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

 

 

TAGS(ETIKETLER): AKP  DEVLETININ  JITEM  I  DAIS  CETELERINI  EGITIYOR  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA