AKP’NİN KAOS PLANI
Haberler / 14 Temmuz 2015 Salı Saat 02:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seçimde büyük bir yenilgi alan AKP, azınlık hükümeti kurarak erken seçime gitmeyi hedefliyor. Yapılacak olan erken seçim öncesi HDP’yi baraj altında bırakmayı planlayan AKP, 2009’da gerçekleştirdiği siyasi soykırımları aşan yeni bir siyasi soykırım operasyonu yapacak. Yakın zamanda yapmayı planladıkları bu siyasi soykırım operasyonları karşısında gelişebilecek serhildanlar karşısında ise DAİŞ ve Hizbulkontra’yı silahlandırıyor

Seçimde büyük bir yenilgi alan AKP, azınlık hükümeti kurarak erken seçime gitmeyi hedefliyor. Yapılacak olan erken seçim öncesi HDP’yi baraj altında bırakmayı planlayan AKP, 2009’da gerçekleştirdiği siyasi soykırımları aşan yeni bir siyasi soykırım operasyonu yapacak. Yakın zamanda yapmayı planladıkları bu siyasi soykırım operasyonları karşısında gelişebilecek serhildanlar karşısında ise DAİŞ ve Hizbulkontra’yı silahlandırıyor.

İt’in izinde…

2009’da “KCK operasyonları” adı altında başta Kürt halkı olmak üzere demokratik muhalif kesimlere yönelik siyasi soykırım başlatan faşist TC ve onun uygulayıcısı AKP hükümeti, 10 binden fazla kişiyi sudan gerekçeler ile rehin aldı. Yıllardır Kürt halkına ve demokratik muhalif kesimlere yönelik gerçekleştirdikleri kanlı katliam politikalarını siyasi soykırım politikasını da ekleyen AKP, rehin aldıkları siyasetçi ve gazetecilerin sayısı bakımından dünyada İran’dan sonra gelen ikinci büyük faşist ülke konumuna geldi. Bu tutuklamalar ile Kürt halkının demokratik mücadelesini bitirmeye hedefleyen AKP’nin bu kirli politikaları ise bir dönem birlikte çaldıkları aynı kaptan su içtikleri Gülen Cemaati ile iktidar kavgalarının başlaması ile ortaya çıktı. At izinin it izine karıştığı bu dönemde, yaptıkları bütün pislikleri teker teker ortaya saçan AKP ve Cemaat, başta Roboski Katliamı olmak üzere, yapılan siyasi soykırımların Ankara merkezli yapıldığını kendileri açıkladı.

Siyasi soykırım operasyonları başlatılacak

Türkiye’de gerçekleştirilen 7 Haziran seçimleri öncesi HDP’nin barajı aşmaması için yeniden harekete geçen Ankara merkezli AKP güdümlü bu yapı, seçim döneminde çok sayıda provokasyona imza attı. Ağrı ve Hakkari’de kendi askerlerini ölüme gönderen bu yapı, başta Mersin ve Adana olmak üzere Amed’de DAİŞ ile ittifaklarını güncelleyip bombalar patlattı. Çok sayıda insanın ölmesine neden olan AKP güdümlü bu yapı, Kürt halkının mücadelesi karşısında büyük bir yenilgi aldı. HDP’nin barajı aşması ile büyük bir şok yaşayan bu yapı, bu saldırılarına bir yenisini eklemeyi hedefliyorlar. 

Barajı aşarak Meclise giren partiler ile herhangi bir ittifak kurmayarak azınlık hükümeti kurarak erken seçime gitmeyi hedefleyen AKP, kendi içinde görev paylaşımına gitti. Bu görev paylaşımından AKP beyni olarak da nitelenen Ankara merkezli bu yapıya düşen görevlerden bir tanesi ise yeni siyasi soykırım operasyonlara imza atmak olacak. Türkiye’yi ve Kuzey Kürdistan’ı büyük bir cezaevine dönüştürmeyi hedefleyen bu yapı, büyük provokasyonlara rağmen baraj altında bırakamadıkları HDP’yi güçten düşürerek baraj altında bırakmayı hedefliyorlar.

Yakın bir zaman içerisinde Ankara’dan -AKP tarafından verilen talimat üzerine başta yurtsever gençlik olmak üzere örgütlü tüm alanlara kapsayacak olan siyasi soykırım operasyonları ile binlerce kişi rehin alınacak. Bununla; seçim sonuçlarından duyulan kaygı, erken seçim öncesi tedbir vb. nedenlerden dolayı hareketin örgütlü yapısının bitirilmesi hedefleniyor.

 Serhildanlara karşı Hizbulkontra ve DAİŞ devreye konulacak!

Kaybettikleri iktidarı geri almak için önüne koydukları bu soykırım hedeflerini gerçekleştirmede tereddüt etmeyen AKP, olası serhildanların oluşması konusunda ise kendilerine göre bazı tedbirler aldı. Denize düşen yılana sarılır misali anlayış bakımından zaten DAİŞ ve Hizbulkontra ile aynı olan AKP, bu insanlık düşmanlarını silahlandırarak, çıkabilecek serhildanları engellemeyi hedefliyor. Bu insanlık düşmanları ile başta İstanbul ve Diyarbakır’da olmak üzere düzenli toplantılar alan AKP, bunları şimdiden silahlandırıyor. Bunları silahlandırarak sadece serhildanları engellemeyi hedeflemeyen AKP, aynı zamanda seçim öncesi yaptığı gibi bunların eli ile çok sayıda saldırı gerçekleştirerek bir kaos yaratmayı planlıyor.

Bu kaos ile erken seçimi kendi cephesinde meşrulaştırmayı hedefleyen AKP, aynı zamanda HDP’nin barajı aşmasının Türkiye’ye kaos getireceği anlayışı üzerinde politika yapmayı hedefliyor.

Özgür Botan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): AKP  NIN  KAOS  PLANI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.