Coldhackers’tan Öcalan’a Özgürlük Eylemi
Haberler / 09 Temmuz 2015 Perşembe Saat 05:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Coldhackers tarafından yapılan duyuruda yaptıkları eylemlerin amaçlarını ve saldırı gerekçelerinin Önderliğe uygulan tecrit ve Rojava’ya yapılan TC destekli DAİŞ saldırıları olduğunu belirtirken aralarında belediyelerin, üniversitelerin, resmi kamu ve kuruluşların da bulunduğu çok sayıda internet sitesine siber saldırı yapıldı.

Kürdistani bir hacker grubu olan Coldhackers, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a tecrit uygulamasını protesto etmek amacıyla Faşist Türkiye Devletine ait sitelere siber eylemler gerçekleştirdiğini duyurdu.

Coldhackers grubu; “kazanımlarımızı hazmedemeyen Akp hükümetinin Önderliğimize tecrit uygulaması, ailesiyle ve avukatlarıyla görüştürülmemesi tamamen sürece yönelik bilinçli stratejik bir yaklaşımdır” dedi.

Coldhackers tarafından yapılan duyuruda yaptıkları eylemlerin amaçlarını ve saldırı gerekçelerinin Önderliğe uygulan tecrit ve Rojava’ya yapılan TC destekli DAİŞ saldırıları olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamada, “Önderliğimizin özgürlüğü özgürlüğümüzdür! Barış değerlidir ! Önderliğimiz Savaş gerekçemizdir ! Önderliğe Tecrit uygulaması  kabuledilemez  !” mesajı verilirken açıklama şöyle devam etti:

“Suriye'ye olası bir askeri müdahalenin Işid'e karşıymış süsü verilerek aslında PYD'ye yani Rojava'da kurulan kantonal sisteme karşı yapılacağı açıktır. Bu tür bir askeri müdahalenin 2 yıldır çözüm sürecinde elde edilen tüm kazanımları ortadan kaldıracağını, Türk devletinin DAİŞ ve KDP rejimiyle aynı anlayışla hareket ettiğini ve Faşist Türkiye Devletinin KDP, DAİŞ ve MHP ile birlikte Kürt halkına bir kez daha savaş ilan edebilecek konumda” diye belirtildi..

Bunun Barış sürecini tamamen ortadan kaldırabileceğine dikkat çeken grup, son 3 yıldır Kürtlerin Ortadoğu’da maruz kaldığı zulümlere sessiz kalmayıp geçen yıl Şengal katliamından bu yana siber ortamda DAİŞ, AKP, T.C ve İRAN rejimine karşı eylemlerini arttırdıklarını ve birçok ses getiren eylem düzenlediklerini belirtti.

Kürdistan’ın 4 parçasında Kürtlerin büyük zulüm altında olduğunu belirten grup verdikleri mesajlarda Şehitlerimizi, mücadelemizi, Önderliğimizi düşmana karşı daha güçlü sahiplenmemiz gerekir açıklamasında bulundu.

Nitekim, Rojava’da YPG, YPJ, Kerkük’te HPG savaşçılarımız düşmana karşı onurumuzu, özgürlüğümüzü korurken topraklarımızı kanlarıyla suladılar, büyük şehadetleri değerlidir.

KDP ‘nin son açıklamalarına da değinen grup Mensur Barzani’nin PKK Şengal ve Kandil’den çıkmak zorundadır açıklamasının da gözlerden kaçmadığını, Güneyde merkezi hükümdarlığın yaşanamayacağını savunduklarını belirttiler. Açıklamada düşmana karşı birlik önemlidir mesajı verilirken KDP'nin açıklamalarının tamamen stratejik olduğu belirtildi..

Coldhackers grubu, "barışı istemeyen, kazanımlarımızı hazmedemeyen Akp hükümetinin DAİŞ çetelerine verdiği desteği lanetleyerek AKP, KDP ve DAİŞ Zihniyetini kınamak amaçlı ÖNDERLİĞMİZ özgür olana dek" siber eylemlere devam edeceklerini belirtti.

Kısa süre önce saldırı gerçekleştirdikleri bazı sitelerin adresleri de açıklamada yer aldı. Aralarında belediyelerin, resmi kamu ve kuruluşların da bulunduğu çok sayıda internet sitesine siber saldırı yapıldı. Eylemleri, Twitter’daki hesaplarından halkla paylaşan gurubun  düzenlediği siber eylemlerde saldırı gerçekleştirdikleri sitelerin adresleri şunlar:


Site: http://oren-bld.gov.tr/   

Zone: http://golgeler.net/view-%3E230017

 

Site: http://www.germencik.bel.tr/  

 

Site: http://diyarsilah.com/diyarbakirdatemizliksubdomaini/  

 Zone: http://zone-hc.com/archive/mirror/d0...m_mirror_.html …

 

Site : http://antalyasoforlerodasi.com.tr/  

 Zone : http://zone-h.org/mirror/id/24532744 …

 

Site : http://www.sevgianneleridernegi.com   

 Zone: http://zone-h.org/mirror/id/24515582 …

 

Site: http://www.elbeygrup.com        

Zone : http://zone-hc.com/archive/mirror/dc...m_mirror_.html …

 

Rençber Şirzat

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin

TAGS(ETIKETLER): Coldhackers  tan  Ocalan  a  Ozgurluk  Eylemi    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.