AKP DEVLETİ İLE DAİŞ ORTAKLIĞININ YENİ BELGELERİ
Haberler / 04 Haziran 2015 Perşembe Saat 02:44
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YPG’nin ele geçirdiği belgeler içinde DAİŞ çeteleri ile Türk devletinin birlikteliğini gösteren yeni belge ve delillerde ortaya çıktı.

DAİŞ çetelerine karşı YPG’nin başlattığı Komutan Rubar Qamişlo Hamlesi 27 günü de geride bıraktı. YPG çetelere her gün darbe üstüne darbe vurmaya devam ediyor. Dün YPG’nin Ummud Tavaric, Xerkan, Hecer, Nestel, Dixalîyê, Hevasi  ve çevre köylere yaptığı operasyonlarda çok sayıda çete öldürüldüğü açıklandı. Çetelere ait birçok belge ve dökümana da el konuldu.

ÇETELER BELGELERİ BIRAKIP KAÇTI

YPG’nin hamlesi karşısında iradesi kırılan ve büyük kayıplar veren DAİŞ çeteleri terk etmek zorunda kaldığı yerlerden can havli ile kaçmaya çalışırken çok sayıda belge ve dökümanı da geride bırakıyor.

Çetelerden geriye çok sayıda telefon, telefon kartları, telsiz, pasaport, kimlik, iç yazışmalar, örgüte ait dökümanlar ve kitaplar YPG’nin operasyonlarında ele geçti.

AKP DEVLETİ İLE DAİŞ İŞBİRLİĞİNİN YENİ KANITLARI

YPG’nin Ummud Tavaric, Xerkan, Hecer, Nestel, Dixalîyê, Hevasi ve çevre köylerde iki gündür sürdürdüğü operasyonlarda çeteler üzerinden çıkan malzemeler içinde DAİŞ bayrağının yanında Türk bayrağının asılı bulunması, Türkiye‘den geçiş yapan çetelerin uçak biletleri, Kuran’ın Türkçe tercümesi, Türk telefon numaraları ve Türkiye adresleri ile geçen kış Til Xenzir‘de YPG noktasına yönelik saldırı yapan çetelerin isim listeleri de ele geçildi.

22 DAİŞ MENSUBU TÜRK’ÜN İSMİ ELE GEÇİRİLDİ

Çetelerin üzerinden ele geçen belgelerin en dikkat çeken belgelerden birisi de geçen kış Serêkanîyê’nin batısındaki Til Xenzir köyündeki saldırısına katılan çetelerden 17‘sinin Türk olmasıdır. Til Xenzir saldırısından sonra YPG komutanları saldırının Türk sınırları ve karakollarından geldiğini, kaçan çetelerin de Türk karakollarına sığındığı ifade etmişti.

Çetelerin Rakka vilayeti olarak tanımladığı ve 50 kişiden oluşan Katiba Faruk içinde yer alan Türk çetelerin isimleri şöyle:

Ebu Meshep Tirki, Ebdulhadi Tirki, cindil Tirki, Xettap Tirki, Mervan Tirki, Hekrema Tirki, Kedema Tirki, Ahmed Seyyaf Tirki, Hasan Basri Tirki, Zerkevani Tirki, Ebu Hesen Tirki, Ebu Musa Tirki,  Ebu Yusuf Tirki, Ebu Muhas Tirki, Ebdul Hadi Tirki, Ebu Hezife Tirki, Ebu Meshef Tirki ve Ebu Abbas.

Ele geçirilen belgelerde Rojava’ın Cizîr Kantonu’nun Til Xenzir köyüne saldıran çetelerden 2’sinin cephaneci, 9’unun da sağlıkçı olduğu anlaşıldı.

İşte sözkonusu belgelere ilişkin görüntüler:Ciwan Serdeşt

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

 

TAGS(ETIKETLER): AKP  DEVLETI  ILE  DAIS  ORTAKLIGININ  YENI  BELGELERI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA