AKP Valisinin Seçim Yatırımı Gün Yüzüne Çıktı!
Haberler / 29 Nisan 2015 Çarşamba Saat 02:25
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siirt Atabağı beldesinin eski AKP’li belediye başkanının, Siirt valiliğiyle ortaklaşa yürüttüğü ‘mevzuata uygun’ belgeli seçim yatırımı gün yüzüne çıktı. Geçtiğimiz yıl Ocak tarihinde valilik bütçesinden yol, yol kemeri ve çevre düzenlemesi adı altında 400.000.00 TL beldeye aktarılan para AKP’lilerin ceplerini doldurdu.

Makarna ve kömürden, ‘mevzuata uygun’ belgelerle seçim yatırımına

AKP, 7 Haziran genel seçim startını gerçekleştirdi. Makarna, kömür, beyaz eşya gibi çok sayıda ihtiyaç malzemesini seçim yatırımı olarak geçtiğimiz dönemlerde kullanan AKP, bir yandan  zamlar ve vergilerle yurttaşların ceplerini boşaltırken  diğer taraftan seçim yardımı adı altında yurttaşların sol cebinden çıkanı değim yerindeyse sağ cebine koyarak göz boyuyor.

Siirt’in Atabağı belde belediyesinde geçtiğimiz dönem iktidarda bulunan AKP’li belde belediyesi, Siirt Valiliği ile el ele vererek “yol yapımı, yol kemeri ve çevre düzenlemesi” adı altında 400.000.00 TL’lik bütçeyi yurttaşların ihtiyaçları yerine seçim çalışmalarında kullandı. 1 Ocak 2014 tarihli resmi belgelerle yapılan yolsuzluk sonucunda yurttaşların bütçesinden ‘çalınan’ paralar seçim çalışmalarında kullanılarak AKP’lilerin ceplerini doldurdu.

Beldenin girişinde bulunan ve AKP’li belde belediyesi tarafından yapılan, hiçbir anlamı ve yararı olmayan yol kemeri ise 400.000.00 TL’nin zaten nereye gittiğini gösterir nitelikte.

Beldede AKP’nin tüm çaba ve ‘yatırımlarına’ rağmen ise DBP’li belediye yerel iktidara gelirken, yapılan belgeli yolsuzluk belediyenin el değiştirmesi ile ortaya çıktı.

Samara Îzgin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info


TAGS(ETIKETLER): AKP  Valisinin  Secim  Yatirimi  Gun  Yuzune  Cikti    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA