KERKÜK SALDIRISINDA AKP-KDP İTTİFAKI
Haberler / 17 Mart 2015 Salı Saat 12:26
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAİŞ Çetecilerinin 29 Ocak tarihinde Kerkük’e yönelik gerçekleştirdiği saldırı öncesinde Türk MİT’i tarafından KDP’nin bilgilendirildiği, KDP’nin de saldırı gerçekleştirilmeden önce bölgedeki güçlerini çekerek YNK peşmergelerinin kayıplar vermesine neden olduğu ortaya çıktı.

DAİŞ Çetecilerinin Kerkük’e saldırmadan önce KDP-AKP temsilcileri ile görüşme gerçekleştirdiği, bu görüşme üzerinden saldırıların başlatıldığı belirtiliyor.

Saldırıda AKP-KDP-DAİŞ Komplosu

DAİŞ’in YNK Peşmergeleri ve PKK Gerillalarının koruduğu Kerkük kentine saldırısını  AKP’nin planladığı ortaya çıktı. Saldırı öncesi Türk devleti yetkililerinin KDP sorumluları ile bir araya gelerek planlamanın yapıldığı ve saldırının gerçekleştirildiği belirtiliyor. Planlamada Türk devlet yetkilileri KDP’nin DAİŞ’in saldırılarına hiçbir cevap vermemesini ve bütün ağır silahları ile gücünü çekmesini istediği, saldırının da bu istekler gerçekleştirildikten sonra yapıldığı belirtiliyor. 

DAİŞ tarafından yapılan saldırı ile gerilla ve peşmerge denetimindeki Kerkük bu güçlerinden denetiminden alınarak KDP’nin buraya kurtarıcı güç olarak yerleştirilmesi planlanıyordu.

YNK Komutanı KDP komplosu ile Katledildi

KDP ve AKP eliyle planlanan DAİŞ’in Kerkük’e saldırısı esnasında YNK komutanı Amir Şerko Fateh’in KDP’nin bir komplosu sonucu katledildiği, YNK’nin ise komplonun KDP tarafından gerçekleştirildiğini bildiği halde buna bazı dengelerden dolayı bir tepki vermediği belirtiliyor.

Goran Akreyi

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

 

TAGS(ETIKETLER): KERKUK  SALDIRISINDA  AKP-KDP  ITTIFAKI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA