MİT’TEN YDG-H’A OPERASYON HAZIRLIĞI
Haberler / 15 Şubat 2015 Pazar Saat 11:29
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİT kadrosundan ele geçirilen bilgilere göre Amed başta olmak üzere, tüm Kürdistan’da YDG-H üyelerine MİT tarafından operasyon yapılacak.

Lekolin.org ekibinin teknik takibine tabii tutulan MİT kadrosunun mail ve bilgisayarında bu bilgilere erişilerek, operasyonların geniş çaplı olacağı belirtiliyor.

Kürdistan’a 15 Kişilik Operasyon Birimi 

MİT’in Amed’de başlatacağı düşünülen operasyon kapsamında Ankara’dan 15 kişilik profesyonel bir birimin görevlendirildiği belirtiliyor. Ankara’dan Kuzey Kürdistan illerine gönderilen MİT’in operasyon birimi, YDG-H içerisine sızma girişimlerinde bulunacağı böylelikle istihbari bilgiler toplayıp operasyonu sonuçlandırmaya çalışacağı da gelen bilgiler arasında.

Başsavcı ve Emniyetten Ortak Operasyon 

Operasyon kapsamında tüm birimlerin hazır bekletildiği Amed’de Cumhuriyet Başsavcısı ve Emniyet müdürlüklerince talimatnameler hazırlandığı ve bu kapsamda YDG-H ve yapılanmalarına yönelik istihbarat çalışmalarının yürütüldüğü belirtiliyor. Talimatnamelerde YDG-H Üyeleri olduğu düşünülen her kişinin fotoğrafının çekilmesi, ses veya görüntünün kayıt altına alınması, açık kimlik ve adres bilgilerine erişilmesi gerektiği de detaylar arasında yer alıyor.

MİT’ten YDG-H’a Sızma Girişimi 

Ele geçirilen bilgilere göre YDG-H’a Yönelik yapılan operasyon hazırlığı kapsamında Amed’de başta olmak üzere Kürdistan genelinde ajanların sızma girişimlerinde bulunduğu istihbari bilgiler toplamaya çalıştığı belirtiliyor.

Operasyon Şubat’ta 

YDG-H içerisine sızma girişimlerinde bulunan ajanların yeterli bilgileri toplaması halinde üslerine geri dönecekleri ve operasyonun başlatılacağı belirtiliyor. Türkiye ve Kürdistan’ı kapsayacak olan bu operasyonun Şubat ayı içerisinde veya sonunda yapılacağı gelen bilgiler arasında.

Sinan Gabar

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

           

 

TAGS(ETIKETLER): MIT  TEN  YDG-H  A  OPERASYON  HAZIRLIGI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA