PKK’YE KARŞI HATAY’DA DAİŞ, HÜDA PAR VE TARİKATLAR İTTİFAKI
Haberler / 31 Ekim 2014 Cuma Saat 08:17
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hatay’da PKK’ye karşı DAİŞ, Hüda Par, Nakşi ve Süleymancılar bir araya gelerek ortak ittifak kararı alındığı iddia ediliyor.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde IŞİD çetecilerinin ev sahipliğinde Hüda-Par, Süleymancılar, Nakşibendiler, Rıfailer ve AKP devleti tarafından kurulan Osmanlı Ocakları derneğinin katılımı ile bir toplantının gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Toplantıya Üst Düzey Katılım

Türkiye, Irak ve Suriye’de PKK’ye karşı ortak ittifak kararının alındığı toplantıya Türkiye, Irak ve Suriye’den Tarikat ve DAİŞ sorumluları, Hüda Par temsilcileri ile Hatay Valisi Ercan Topaca ve MİT Hatay Bölge Daire Başkanın da katıldığı belirtil

Sözkonusu toplantıya ait fotoğraf


Araplar Silahlandırılıyor

Toplantı da alınan kararlar doğrultusunda Hatay’daki Araplar silahlandırılıyor. MİT tarafından belirlenen 150 kişiden oluşan bir grubun Hatay’daki DAİŞ askeri kampında eğitime alındığı ifade edildi. 150 kişilik silahlı gücün önümüzdeki dönemde 500 kişiye ulaştırılacağı, eğitimden geçirilen ve silahlandırılan silahlı grupların DAİŞ bünyesinde Afrin’e yönelik saldırı için hazırlandığı bilgileri verildi.


Helin Tendürek / Hatay

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

 

 

 

 

TAGS(ETIKETLER): PKK  YE  KARSI  HATAY  DA  DAIS  HUDA  PAR  VE  TARIKATLAR  ITTIFAKI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.