1 KASIM BİRLİK VE DİRENİŞ GÜNÜ ÖNEMLİDİR
Duyurular / 31 Ekim 2014 Cuma Saat 07:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Öncelikle Avrupa’dan bir gurup akademisyen, aydın ve yazarın 1 Kasım gününü dünya genelinde Kobani’yle dayanışma, birlik ve direniş günü olarak belirlemesi, son derece önemli, onurlu ve sorumlu bir hareket olmuştur. Bu vesileyle Kobani direnişini desteklemek için tüm insanlığa çağrı yapan bu değerli akademisyen ve yazarları selamlıyor ve kutluyoruz.

Kobani direnişi Kürdistan sınırlarını çoktan aşmakla bir insanlık hareketi olarak evrenselleşen bir nitelik kazanmıştır. İŞİD faşizmine karşı fedai bir ruhla kahramanca sürdürülen Kobani direnişi, vicdanları ayaklandırmış, birleştirmiştir. İnsanlığın yükselen değerleri olan demokrasi, özgürlük, insanca ve onurlu bir yaşam için tüm topluluklarda, inançlarda, kültürlerde muazzam bir uyanış yaratmıştır. Sol – Sosyalist güçleri, kadınları, gençleri, emekçileri, vicdan sahibi herkesi direniş ekseninde görev ve sorumluluklarıyla buluşturmuştur. Kobani direnişi bu anlamda uluslar, bölgeler ve kıtalar üstü bir değerler toplamı olarak evrensel ve enternasyonal olduğu kadar, tarihi bir direniş niteliğinde gelişmektedir.

İŞİD faşizminin arkasında olan ve onu destekleyen güçler istedikleri kadar azgın ve sapkın politikalarında ısrar etsinler. Kazanan kesinlikle Kobani’nin şahsında insanlık, onur, demokrasi ve özgürlük olacaktır. Kobani direnişi daha şimdiden kazanmıştır. Çünkü İŞİD faşizmine karşı insanlık birleşmiştir. 2. Dünya savaşında Hitler faşizmine karşı olduğu gibi bugünde Kobani direnişiyle İŞİD faşizmine karşı bir demokrasi, özgürlük ve direniş cephesi gelişmektedir. Kobani direnişinin insanlığa en büyük kazanımı da, İŞİD faşizmine karşı insanlığın dünya çapında gösterdiği ortak direniş ve mücadele olmaktadır. Bu, Kobani halkımızın kahramanca direnen YPG ve YPJ güçleriyle dostlarının bölge ve dünya halklarına en büyük armağını olmuştur.

İŞİD faşizmine ve arkasındaki güçlere karşı Kobani direnişiyle dayanışma, birlik ve mücadele günü olan 1 Kasım artık evrensel ve enternasyonal bir gündür. Bu mücadele dünyanın her tarafında gelişecektir. Başta Kurdistan’a Bakur olmak üzere, Kürdistan'ın dört parçasındaki ve yurtdışındaki halkımızı bu tarihi günde dostlarıyla birlikte omuz omuza, yürek yüreğe en kapsamlı, en radikal düzeyde direnerek Kürt düşmanı politika geliştiren TC sömürgeciliğini ve İŞİD faşizmini lanetlemeye ve mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. 1 Kasım gününde hiçbir insanımızın Kobani’yle birlikte olmanın ve direnişin dışında hiçbir işi olmamalıdır. Bu temelde Kürdistan halkını, Türkiye halklarını, devrimcileri, sosyalistleri, Alevileri, emekçileri, kadınları, gençleri, herkesi bir kez daha Kobani direnişine katılmaya ve serhıldanları kesintisiz olarak yükseltmeye çağırıyoruz.

KCK YÜRÜTME KONSEYİ EŞ BAŞKANLIĞI

               

 

TAGS(ETIKETLER): 1  KASIM  BIRLIK  VE  DIRENIS  GUNU  ONEMLIDIR  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA