IŞİD AVUSTURYA VE ALMANYA’DA ÖRGÜTLENİYOR
Haberler / 24 Ekim 2014 Cuma Saat 13:11
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IŞİD çetecileri Avusturya ve Alman devletlerin bilgisi dahilinde Rojava’da savaşmak üzere savaşçı topluyor.

Avrupa’nın birçok ülkesinde faaliyet yürüten IŞİD çetesinin en yoğun örgütlendiği ülkeler Avusturya ve Almanya. Avusturya’nın Tirol bölgesini merkez üs olarak kullanan IŞİD çeteleri, burada bulunan Türk milliyetçileri içinde örgütleniyor.

IŞİD çetecilerinin özellikle son 3 ayda Almanya ve Avusturya’da çok yoğun bir şekilde örgütlenerek buralardan yüzlerce IŞİD çetesini Türkiye üzerinden Rojava’ya gönderdiği belirtiliyor. 

Rojava’da Yaralanan IŞİD Çeteleri Avrupa’ya Gönderiliyor

Üç yılı aşan bir süredir Türk devletinin desteği ile Rojava’da YPG’ye karşı savaşan IŞİD çetelerinden yaralananlar Türk İstihbaratının desteğiyle Avrupa’ya gönderiliyor. Almanya ve Avusturya’daki çete üyelerinin desteği hastanelerde tedavi ediliyor. Cepheye geri dönmeyenler Avrupa’da örgütleme faaliyetlerini yürütüyor.

Rojava’da YPG’ye karşı savaşan ve daha sonra yaralandıktan sonra Avusturya’nın Tirol eyaletine gelen IŞİD çetelerinden biri de Abdulwahap adlı çete üyesidir. Abdulwahap adlı IŞİD çetecisi, Tirol bölgesindeki Arap camiini örgütleme çalışmaları için merkez olarak kullanıyor. Cuma günleri kitlelere dönük toplantı ve propaganda yapıyor, savaşçı ve para topluyor.

Mısır ve Afrikalı Gençler Örgütleniyor

IŞİD çeteleri Avusturya’daki faaliyetlerinde Türk milliyetçileri ile Mısır ve Afrikalı gençlerinde örgütleniyorlar. Tirol bölgesinden de sorumlu olan IŞİD çetesi Abdulwahap, genellikle uyuşturucu bağımlısı gençleri hedef alıyor. Son birkaç gün içinde bir Türk, bir Çeçen, dört Mısırlıdan olmak üzere altı IŞİD çetesi Abdulwahap tarafından Rojava’da savaşmak üzere Türkiye’ye gönderildi.