Beyaz Saray İnternet Sitesinde YPG'ye Silah Yardımı İmza Kampanyası Başlatıldı
Haberler / 11 Ekim 2014 Cumartesi Saat 10:22
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyaz Saray internet sitesinde YPG'ye Amerika tarafından silah verilmesi için bir imza kampanyası başlatıldı. Bu talebin gündeme alınması için bir ay içinde 100 bin imza toplanması gerekiyor.

Beyaz Saray internet sitesinde yayınlanan imza kampanyası metninde "ABD'den Halk Savunma Birlikleri'ne en iyi silahlar vermesini talep ediyoruz" denildi. YPG'nin DAİŞ vahşetine karşı duran tek güç olduğuna vurgu yapılan metinde, özellikle kuşatma altındaki Kobanê'de gösterilen direnişe dikkat çekiliyor.

Uluslararası koalisyonun hava saldırılarının DAİŞ'i durdurmak için yeterli olmadığının belirtildiği metinde, DAİŞ'in "tüm insanlık için bir tehdit" olduğu belirtildi. Kampanya metninde "Hiç kuşku yok ki, gelişmiş ve daha modern silahlar verilmesi halinde YPG güçleri DAİŞ'i etkili bir şekilde durduracaktır" diye belirtiliyor.

6 Ekim'de başlatılan imza kampanyasında bir ay içerisinde 100 bin imza toplanması halinde, YPG'ye silah verilmesi gündeme alınabilir. Kampanyaya katılmak için "ad, soyad ve mail adresi" yazıp imzalamak yeterli. Ayrıca son işlem olarak bireysel mail adresine gelen doğrulama linkini tıklamak gerekiyor.

İmza atmak için bu linki kullanabilirsiniz: https://petitions.whitehouse.gov/petition/officially-arm-peoples-protection-unit-ypg-syria-defend-isis-destroying-kobane-community/MqkGM32Y

TAGS(ETIKETLER): Beyaz  Saray  Internet  Sitesinde  YPGye  Silah  Yardimi  Imza  Kampanyasi  Baslatildi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA