Polis, AKP'liler ve Hizbul-kontra 10 Kürt'ü Katletti
Haberler / 08 Ekim 2014 Çarşamba Saat 06:02
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yüzlerce Kürt'ü katleden ve JİTEM tarafından kurulduğu için halk arasında Hizbul-kontra olarak tanımlanan karanlık odak dün yine devlet eliyle devreye konuldu.

IŞİD'in Kobanê'ye yönelik saldırılarını protesto eden halkı, polis saldırısıyla eş güdümlü biçimde, ateşli silahlarla tarayan Hizbul-kontra çeteleri, Diyarbakır'da Mahmut Enez ve Süleyman Kale'yi katletti. Polisin müdahale ettiği her yerde tetiği çeken Hizbul-kontralar, silahlarla halkı rastgele halkı taradı, çok sayıda yaralı var.

Dargeçit'te 2 kişi katledildi

Kürtlerin IŞİD gibi insanlık düşmanı bir güruha karşı var olma savaşı yürüttüğü bir dönemde ortaya çıkan Hizbul-kontralar, Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde de protesto eylemi yapan halkı taradı. Hür Dava Partisi Dargeçit İlçe Başkanı Kadri Şengül tarafından açılan ateş sonucunda 16 yaşındaki Sinan Toprak isimli çocuk ve Bilal Gezer adlı genç yaşamını yitirirken, 1 genç de yaralandı.

Domuz bağıyla ortaya çıktılar

Batman'da çok sayıda Kürt'ü öldürmekle bilinen Hizbul-kontra canileri, halkın üzerine ateş açarken kameralara yakalandı. Hür Dava Partisi İl Binası'ndan halkın üzerine ateş açan kontralar, 22 yaşındaki Emrah Demir'i katletti. Kontralar, Demir'e ateş açarken, bazılarının elinde Hizbul-kontranın katillik simgesi haline gelen 'Domuz bağının' olması dikkat çekti.Kızıltepe'de 1 genç katledildi

Polisin kitleye müdahale ettiği sırada eş güdümlü olarak saldıran Hizbul-kontra, Kızıltepe'de açtıkları ateş sonucu Kerem Karaaslan (22) isimli genci katletti. IŞİD vahşetini protesto eden kitleye Hizbul-kontraların içinde olduğu belirtilen bir araçtan açılan ateş sonucu yaralanan Karaaslan, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

IŞİD'in tetikkeşleri el ele

Siirt'in Kurtalan İlçesi'nde de IŞİD destekçileri el ele vererek halka saldırdı. IŞİD çetelerinin saldırılarını protesto etmek için öğlen saatlerinde Kurtalan Belediyesi önüne gelen kitleye, Belediye Başkanı Nevzat Karatay ve aile üyeleri ile korucular tarafından yurttaşların üzerine silahlarla ateş açıldı. Akşam saatlerinde tekrar halka ateş açan aynı kişiler 1'i çocuk, 3'ü kadın toplam 13 kişiyi çeşitli yerlerinden yaraladı. Yaralılardan 17 yaşındaki Y.Ç. ile Mehdi Erdoğan (35), tedavi altına alındığı Siirt Devlet Hastanesi'nde kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Van ve Varto'da polis vurdu

Van'da Kobanê'ye saldırılara karşı düzenlenen eylemlerde polisin açtığı belirtilen ateş sonucu göğsüne isabet eden kurşun ile ağır yaralanan Hamdi Caner (55) isimli yurttaş, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ameliyata alınan Caner, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Sabahın ilk ışıklarıyla Kobanê için sokaklara inilen Muş'un Varto İlçesi'nde ise polisin sıktığı gaz bombası kapsülünün kafasına isabet ettiği Hakan Buksur isimli genç de olay yerinde yaşamını yitirdi.

Katliama geçit vermek istemeyen 10 Kürt katledildi

Tüm insanlığın lanetlediği IŞİD çetelerinin Kobanê'de olası bir katliamının önüne geçmek için mücadele eden yüzbinlerce Kürt'ün onur direnişini sindiremeyen IŞİD destekçileri, AKP polisi ve Hizbul-kontra çeteleri bir kaç saat içerisinde 10 Kürt'ü katletti. Olaylarda onlarca Kürt de polisin attığı gaz bombaları ve plastik mermiler ile Hizbul-kontranın açtığı ateş sonucu yaralandı. Tüm saldırılara rağmen, Hizbulkontra çetelerinin araçlarında rahat bir şekilde silah taşımaları ve genellikle polisle gezmeleri ise dikkat çekiyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER): Polis  AKPliler  ve  Hizbul-kontra  10  Kurtu  Katletti  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.