PDK-S’NİN PATLAYICILARI DİFAHÊ EL- VATANİ’DEN
Haberler / 07 Ağustos 2014 Perşembe Saat 17:30
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PDK-S üyeleri Suriye rejimine bağlı Difahê El- Vatanî denilen askeri örgütten C4, TNT vb. patlayıcıları satın alındığı ortaya çıktı. Yine Difahê El- Vatanî IŞİD çetelerine de para karşılığında silah, C4 ve TNT benzeri patlayıcı malzemelerin sattığı öğrenildi.

PDK-S üyeleri Suriye rejimine bağlı Difahê El- Vatanî denilen askeri örgütten C4, TNT vb. patlayıcıları satın alındığı ortaya çıktı. Yine  Difahê El- Vatanî IŞİD çetelerine de para karşılığında silah, C4 ve TNT benzeri patlayıcı malzemelerin sattığı öğrenildi.

Rojava’daki sabotaj eylemlerinin KDP’ye bağlı PARASTIN tarafından eğitilen PDK-S üyelerinin gerçekleştirildiğini Lekolin.org sitesinde daha önce ‘’DERİK’TEKİ  BOMBALI SALDIRI  PDK-S TARAFINDAN YAPILDI’’ başlığıyla yayınlanmıştı. Lekolin.org sitesinin ulaştığı bilgilere göre, Güney Kürdistan’da 3 ay boyunca PARASTIN tarafından sabotaj eğitimi verildiği, PKK’den kaçan Botan ( Nizamettin Taş ), ekibinde bulunan Mahir ve Ekrem adlı kişilerin bu eğitimleri verdiği bilgileri yayınlanmıştı. Eğitilen kişiler Rojava’nın üç kantonunda hücre evlerinde bekletilerek eylemlerin yapılacağı günü bekledikleri söylendi. PDK-S üyeleri Güney Kürdistan’dan patlayıcı malzemelerini YPG güçlerinin yoğun güvenlik önlemlerinden kaynaklı Rojava’ya sokulmadıkları belirtildi. Bundan kaynaklı da PDK-S üyeleri Suriye rejimine bağlı Difahê El- Vatanî denilen askeri örgüt ile ilişkilenerek C4, TNT vb. patlayıcıları satın alındığı söylendi. Yine  Difahê El- Vatanî IŞİD çetelerine de para karşılığında silah, C4 ve TNT benzeri patlayıcı malzemelerin satıldığı belirtildi.

Nergiz Botan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.navendalekolin.com - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER): PDK-S  NIN  PATLAYICILARI  DIFAHE  EL-  VATANI  DEN  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.