ATLANTİK KONSEYİNDEN IRAK-SURİYE-İRAN İŞGAL PLANLARI
Haberler / 26 Temmuz 2014 Cumartesi Saat 07:13
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngilizlerin “iyi bir köpeğiniz varsa kendiniz havlamayın” sözünü pratikte uygulayan uluslararası işgal güçleri IŞİD, KDP ve Türkiye üzerinden bölgeyi yeniden düzenlemeye çalışıyor

Irak, Suriye ve İran’a yönelik işgal planlarının, Ankara’da gerçekleştirilen Atlantik Konseyi Zirvesinde ABD, İngiltere ve Türkiye tarafından planlandığı ortaya çıktı.

“İyi Bir Köpeğiniz Varsa Siz Havlamayın”

ABD’nin Yeni Ortadoğu projesin kapsamında Irak ve Suriye başta olmak üzere bölgeye yönelik uluslararası müdahalenin IŞİD çetesi ile müdahale edeceği ortaya çıktı. İngilizlerin “iyi bir köpeğiniz varsa kendiniz havlamayın” sözünü pratikte uygulayan uluslararası işgal güçleri IŞİD, KDP ve Türkiye üzerinden bölgeyi yeniden düzenlemeye çalışıyor. Bu kapsamda 22-23 Kasım 2013 tarihlerinde Türkiye’de Atlantik Konseyi Enerji zirvesi toplantısında Irak, Suriye ve İran’a yönelik müdahalenin planlandığı, birkaç gün sonrasında da Mesud Barzani’nin ABD’ye (Washington) çağrılarak işgal planlarına KDP’nin de dahil edildiği belirtiliyor.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Harekat Merkezi

Atlantik Konseyi Enerji zirvesinde Irak, Suriye ve İran’a yönelik uluslararası müdahalenin taşeronu IŞİD’in kontrol merkezinin ABD’nin Ankara büyükelçiliği olduğu, bütün IŞİD faaliyetlerinin buradan sevk ve idare edildiği bildiriliyor. KDP’nin de bu planın içerisinde aktif rol oynayacağı bildirildi.

Kasım 2013’te yapılan Atlantik Konseyi zirvesine ABD enerji bakanı Ernst Monitz, Türk Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atlantik Konseyi Başkanı Frederick Kempe, eski ABD dışişleri bakanı Medeline Albright, eski AB ulusal güvenlik danışmanı Brent Scowcroft katılmıştı.

Özgür Botan/Amed

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.navendalekolin.com - www.lekolin.netwww.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER): ATLANTIK  KONSEYINDEN  IRAK  SURIYE  IRAN  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA