AMED HALK İNİSİYATİFİNDEN SERHİLDAN ÇAĞRISI
Duyurular / 08 Haziran 2014 Pazar Saat 07:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lice'deki kalekol inşaatını protesto eden kitleye ateş açılması sonucunda 4 kişinin öldürülmesinin ardından Amed Halk inisiyatifi tüm Kürtleri serhildana çağırdı.

Lice'deki kalekol inşaatını protesto eden kitleye ateş açılması sonucunda 4 kişinin öldürülmesinin ardından Amed Halk inisiyatifi tüm Kürtleri serhildana çağırdı.

İnisiyatif tarafından yayınlanan açıklama şöyle: "İki haftadan bu yana AKP hükümeti ve faşist sömürgeci TC devletinin kale kol yapımına karşı destansı bir direniş sürdüren Lice halkımızın mücadelesini tahammül edemeyen Türk asker ve polisi, öldürmekte ustalaşan Tayip Erdoğan'ın B ve C planlarını devreye koyarak sivil halka pervasızca saldırmış ve haberini verdiği katliamı gerçekleştirmiştir.

Başından beri kalekolların AKP hükümeti ve faşist TC devletinin çözüm süreci konusundaki samimiyetsizliğini bir kanıtı olduğunu anlamış olan halkımız pek çok yerde bu savaş planlarına karşı demokratik tavrını net bir şekilde ortaya koymuştur.

AKP hükümetini bu savaş planlarından vazgeçirmeye çalışmış ve gereken tüm uyarıları yapmıştır. Ancak AKP hükümeti ve Tayip Erdoğan tüm bu demokratik eylemselliklere kulaklarını tıkamış bir kez daha "kadın da olsa çocuk  da olsa gereğini yapın" emrini vererek katillerini sivil halkımıza saldırtmıştır.

Öldürmekle, tehditlerle özgürlük davasından yılmayacağını görkemli direniş tarihiyle ıspatlamış olan halkımız AKP savaş hükümetine de gereken dersi verecek ve savaş politikalarının kime kaybettireceğini gösterecektir.

Bu temelde tüm halkımızı Mesken ile başlayan ve Lice de devrim kıvılcımına dönüşen bu kahramanca direnişi sahiplenmeye ve bulundukları her yerde serhıldanı büyütmeye çağırıyoruz. Faşist sömürgeci TC devleti katliamcı ve soykırımcı politikalarından geri adım atmayıncaya kadar 24 saat varlığımızı korumak ve özgürlüğümüzü sağlama temelinde Kürdistan ve Türkiye nin her tarafında sürekli direnişi geliştirelim ve faşist TC  devletini kendi yaşam alanlarımızdan söküp atalım."
 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.navendalekolin.com - www.lekolin.net – www.lekolin.info


TAGS(ETIKETLER): AMED  HALK  INISIYATIFINDEN  SERHILDAN  CAGRISI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA