KDP’NİN HENDEK İHANETİNE KULE-KARAKOLLAR EKLENDİ
Haberler / 08 Haziran 2014 Pazar Saat 07:36
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KDP, Rojava devrimi karşısında Türk devleti ile yaptığı işbirliği ve ihanetine, hendeklerden sonra şimdi de karakol inşaatlarıyla devam ediyor.

KDP, Rojava devrimi karşısında Türk devleti ile yaptığı işbirliği ve ihanetine, hendeklerden sonra şimdi de karakol inşaatlarıyla devam ediyor. 

Türkiye devleti ve AKP hükümeti ile Rojava’ya ilişkin işbirlikçi çerçevede hareket eden KDP’nin, sınır boyunca kazılan hendekler çevresine 10 kilometre aralıklarla gözetleme kuleli karakol yapacağı belirtiliyor.

Karakollar İçin Türk İnşaat Firmaları İle Görüşmeler Yapılıyor

Elde edilen bilgilere göre, KDP’nin karakol inşatları için Türk inşaat firmaları ile görüşmelere başladığı bildirildi. Türkiye devleti ve AKP hükümeti ile görüşmeler gerçekleştirmek için sık sık Türkiye’yi ziyaret eden KDP yetkililerinin yapılması planlanan karakol inşaatları için LG, Yüksel İnşaat, Kale başta olmak üzere çok sayıda inşaat firmalarının yetkilileriyle görüşme gerçekleştirdiği, yapılan görüşmelerin ise devam ettiği söyleniyor.

KDP’nin Sınır Karakollarının Yerini Türk Subayları Belirledi

KDP’nin, Rojava sınırı boyunca kazılan hendekler civarına 10 km aralıklarla yapacağı gözetleme kuleleri olan karakol yerlerinin tespiti için Bamerni’deki Türk askeri üssünden albay düzeyinde iki komutanın içinde olduğu 7 kişilik bir grubun sınır hattında keşif yaptığı, karakol yapılacak yerlere levhalar konarak işaretlendiği aktarıldı.

Yusuf Ahmed

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.navendalekolin.com - www.lekolin.net – www.lekolin.info


TAGS(ETIKETLER): KDP  NIN  HENDEK  IHANETINE  KULE-KARAKOLLAR  EKLENDI    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.