KDP: KÜRTLER BÖLGE GÜVENLİĞİMİZ İÇİN TEHLİKELİ
Haberler / 20 Nisan 2014 Pazar Saat 09:13
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KDP’nin denetiminde bulunan Güney Kürdistan’ın Duhok kenti Emniyet Müdürlüğü, PYD ve Rojava’ da Kürdistan’ın özgürlüğü için mücadele eden diğer siyasi partileri tehdit etti.

KDP’nin denetiminde bulunan Güney Kürdistan’ın Duhok kenti Emniyet Müdürlüğü, PYD ve Rojava’ da Kürdistan’ın özgürlüğü için mücadele eden diğer siyasi partileri tehdit etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Duhok Emniyet Müdürlüğü, Rojava Kürtlerinin bölge güvenliğini tehdit ettiğini ve bunlara karşı alınması gereken bütün tedbirleri alacaklarını açıkladı.

Duhok Emniyeti yaptığı açıklamada; “Bölge güvenliğinin tehlikede olmaması için hiçbir boşluk bırakmayacağız” dedi.

KDP’nin Güney Kürdistan ve Rojava sınırına hendek kazmasını güvenlik gerekçeleri ile açıklayan Duhok Emniyet Müdürlüğü, kazılan “hendek”leri protesto eden Rojava halkına da tehditler yağdırdı. Hendeklere karşı protestoların devam etmesi halinde, halka sert bir şekilde müdahale edeceklerinin sinyalini veren Emniyet Müdürlüğü, PYD’yi de halkı isyana teşvikle suçladı.

KDP: Kürtler Tehlike

Duhok Emniyet Müdürlüğünün Rojavalıları tehdit eden konuşmasında: “Kürdistan Bölgesi kentlerinin ve ilçelerinin korunması için ilgili görev, kurum ve teşkilatlara düşüyor. Bölge güvenliğinin tehlikede olmaması için hiçbir boşluk bırakmayacağız” dedi. Duhok Emniyet Müdürlüğü, Kürtleri bölge güvenliği için tehlikeli buluyor ve tehlikeli olan Kürtlerin dolduracağı boşlukları doldurmamaları için önlem alıyorlarmış.

Açıklamanın devamında: “ Birkaç gün önce PYD bu durumu tehlike olarak göstermiş ve oradaki sivil halkı sınıra toplamak istiyor. PYD’yi ciddi bir şekilde uyarıyoruz, bundan doğabilecek her türlü sonucun sorumlusu, kendileri olacaktır” diyen KDP Duhok Emniyet Müdürlüğü, Rojava’ya askeri müdahalede bulunacaklarının sinyalini verdi.

Goran Akreyî

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.navendalekolin.com - www.lekolin.netwww.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER): KDP  KURTLER  BOLGE  GUVENLIGIMIZ  ICIN  TEHLIKELI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.