KDP-TC’NİN ROJAVA İŞGAL PLANI
Serbest Yazılar / 08 Nisan 2014 Salı Saat 08:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rojava halkları, üç yıldır benzersiz imkansızlıklar içinde, Türk Devleti’nin örgütleyip Rojava’ya saldığı İslam maskeli-İslam düşmanı işgalci çete sürülerine karşı direniyorlar

Rojava halkları, üç yıldır benzersiz imkansızlıklar içinde, Türk Devleti’nin örgütleyip Rojava’ya saldığı İslam maskeli-İslam düşmanı işgalci çete sürülerine karşı direniyorlar.

Aynı şekilde şovenist Arap ırkçısı Baas Rejimi’ne karşı da, amansız mücadele veriyorlar. Yetmiş (70) yaşındaki nineler silah kuşanmış.

Seksen (80) yaşındaki dedeler rextını takmış, silahını kuşanmış, mevzilenmiş. Anneler, cephe gerisinde ama onlarda fiili olarak savaştalar.  Savaş cephesindeki evlatlarına yemek hazırlıyorlar. YPG-YPJ savaşçıları geceli gündüzlü savaş cephesinde. Gencecik fidanlar birer birer toprağa düşüyor. 

Neredeyse şehit haberlerinin gelmediği gün yok. Kobanê ise Kürdistan tarihinin en emsalsiz direnişine sahne oluyor. Bu bir film sahnesi değil. Bir tiyatro sahnesi de değil. Geceli gündüzlü savaş var, dört tarafı kuşatılan Kobanê’de. YPG ve YPJ savaşçılarının elindeki en büyük silah RPG iken, İslam Düşmanı İşgalci IŞİD çetelerinin tanklarlar, grad füzeleriyle, en gelişkin silahlarla Kobanê’ye saldırıyorlar. İslam Kürt Düşmanı İşgalci IŞİD’in çetebaşısı Tarkan Barataşvili (Ömer Şişani-Çeçen), Türk Ordusu’nun Karargahı olan Şah Süleyman Türbesi’nin bulunduğu yerde konumlanmış.

Türk Ordusu’nun talimatları doğrultusunda Kobanê’ye saldırıyor. IŞİD’in tüm silahları, cephanesini temin eden Türk Devleti. Yine çetelerin akışı Türk Devleti tarafından yapılıyor. Zaten ortaya çıkan ses kayıtlarında MİT Müsteşarı Hakan Fidan, bu çetelere şimdiye kadar 2000 tır silah ve cephane yolladığını söylüyor. Yine Rojava’daki çeteleri koordine etmek üzere bir generalin görevlendirildiğini, Genel Kurmaya 2. Başkanı Yaşar Güler üzerine basa basa konuşuyor.

Bu ses kayıtları ile teyit ediliyor ki, Rojava’da esas savaşan Türk Devletidir. İslam Kürt Düşmanı İşgalci IŞİD, El Nusra, Ahrar-ı Şam ve Liva Tevhid gibi çetelerin görevi ise TC’ye tetikçiliktir. TC’ye tetikçilik yapan diğer bir güçte, Kürt maskesini takan PDK(KDP)’dir. TC’nin, Kürt ve Kürdistan düşmanı olduğu bir hakikat. TC adına tetikçilik yapan IŞİD vb. çetelerinde Kürt ve Kürdistan düşmanı olduğu ayrı bir hakikat.

Kürt Maskeli Kürt Düşmanı PDK’nin yaptığı ise düşmanlıktan da ötedir. Daha tehlikelidir. PDK, Kürt maskesiyle işgalci Türk Devleti’nin taşeron tetikçisi konumunda.  TC serxeti yani kuzey Kürdistan'ı Rojava’ya kapatırken, PDK’de Rojava ile Başur sınırına binlerce peşmerge yığarak kuşatmaya aldı. Bu yetmedi şimdi Rojava sınırına hendek kazıyor.  Böylece Rojava ile Başur arasındaki gidiş gelişleri tamamen kapatmayı hedefliyor.

Sonrasında ise T.C, İslam Maskeli-İslam Kürt Düşmanı İşgalci Çetelerle birlikte Rojava’yı işgal etmeyi planlıyor. Esasta yapılan sadece bir hendek değil. TC ve İşgalci çetelerle birlikte Rojava’yı işgal etme planıdır.

Özellik Güney Kürdistan’daki YNK, Goran, Sivil Toplum Örgütleri ve Güney Kürdistan Kürtlerine büyük sorumluluk düşüyor.

Çünkü, Kürt Maskeli PDK’nin Rojava düşmanlığına ilk önce karşı çıkması gereken onlardır.

Ve KDP artık bilmeliki; Kürtler ihanet hendeklerini çoktan aşmış durumdalar. İhanet hendeklerine düşecek birileri varsa, bizzat onları kazıyanlar olacaktır…

Zana Azadî

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.navendalekolin.com - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER): KDP  TC  ROJAVA  ISGAL  PLANI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.