GÜLENCİLERİN BEDDUA SEANLARI, AKP’NİN EV BASKINLARI
Haberler / 09 Mart 2014 Pazar Saat 08:50
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonu etkisini Gülen Örgütünün evlerinde de gösterdi. Fethullah Gülen örgütüne bağlı öğrenciler ile AKP’ye bağlı öğrenciler arasında kavgalar başladı.

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonu etkisini Gülen Örgütünün evlerinde de gösterdi. Fethullah Gülen örgütüne bağlı öğrenciler ile AKP’ye bağlı öğrenciler arasında kavgalar başladı. 

17 Aralık yolsuzluk operasyonu ile Gülen örgütünde bölünmeler oldu. AKP'li olan birçok öğrenci Gülen evlerinden ayrıldı. Gülen ve Erdoğan arasındaki karşılıklı atışmalar bu evlere de yansıdı. Pensilvanya’da’ yapılan beddualar, Gülen evlerinde düzenli beddua seanslarına dönüşmüş. Erdoğan ve AKP hükümetine yapılan beddua seansları Gülen dershanelerinde, okullarında, evlerinde ve yurtlarında kalan AKP’li öğrenciler tarafından tepkiyle karşılanarak birçoğu Gülen’in legal kolu olan örgütünden ayrılmış. Erdoğan’ın mitinglerinde sıkça dile getirdiği ‘’çocuklarınızı bunların dershane, okul, yurt ve evlerinden alınız’’ demesi bütün bunları kanıtlar niteliktedir.

Gülencilerin mali gelir kaynaklarının % 80’ini açtığı eğitim kurumlarından aldığı bilinmektedir. Diğer %20’sini ise dine bağlı olan iş adamlarını kandırarak aldığı bilinmektedir. Örgüt Türkiye’deki  paralarının bir miktarın ABD’deki banka hesaplarına aktarılıyor. AKP, Gülenciler tarafından iktidarının bir çıkmaza girdiğini fark ederek kızlı erkekli evler meselesini ortaya attı. Ardından yasal zeminler oluşturarak dershaneleri özel okullara çevirme bahanesiyle yasa çıkartarak dershaneleri kapattı. Böylece Gülen Örgütünün can damarı olan finanse kaynaklarının önünü alarak denetimini oluşturdu. Bunu kabullenemeyen Gülen örgütü Erdoğan’a karşı karalama kampanyaları başlatarak ellerindeki kozlarını piyasaya sürdü. Erdoğan’ın bu hamlesine karşılık Gülenciler 17 Aralık yolsuzluk operasyonuyla karşılık verdi. Diyebiliriz.

İstanbul'un çeşitli semtlerinin yanı sıra diğer illerde bulunan Gülen örgütüne ait birçok ev ara ara polisler tarafından basıldı. Gülen örgütünü kendi matbaasında korsanca basılan kitapların bir şekilde yok ediyor. Basılan Gülenci evlerinde polisler tarafından şimdiye kadar bir oda dolusu korsan kitap toplatıldı. Polislerin gece yarısında evleri basmaları öğrencide güvensizlik yaşanmış. Öğrencilerin bu şekilde kendilerini güvende hissetmeyerek Gülen evlerinden ayrıldı.

İstanbul başta olmak üzere Türkiye ve Kürdistan şehirlerinde AKP gençlik kolları bünyesinde Gülen örgütüne karşı projeler yaparak çalışmalar yürütüyor. Gülen örgütünden ayrılan gençleri sahiplenerek Gülencilere karşı tutum almaları için kendilerinin açtığı evlerde barındırılıyor. Yine üniversitelerin kampüslerinde, yurtlarında Gülencileri ikna etme ve örgütten koparmak için çeşitli vaatlerde bulunuluyor. Sosyal medya bahanesiyle çıkartılan internet yasası AKP gençliğine işlememesi için uzman kişilerin geliştirdiği programları kullanarak sanalda da çeşitli eylemler yapmaya hazırlanılıyor. Yine üniversitelerin yurtlarında sosyal medya, bilgi alışverişi için kullanılan dc ağları üzerinden de Gülen örgütüne karşı çalışmalar yapılıyor.

Gülen örgütü gençliğini ellerinde tutmak ve motive etmek için spor etkinlikleri düzenliyor. Örgütün etkinliklerin de sabah namazından sonra bütün öğrenci ve çalışanlarına sabah sporu yaptırılıyor. Akşamları ise zifiri karanlık odalarda Kuran-ı Kerim dinletiliyor. Öğrencilerin ‘’niye karanlıkta Kuran-ı Kerimi dinliyoruz.’’ Gülenci abilerinden aldıkları cevap; ‘’daha iyi anlamanız ve dikkatinizin çekmesi için’’ deniliyor. Haftalık, on beş  günlük ve aylık toplantıları öncesinde AKP’ye beddua yapılarak, kendileri için de duayla toplantılarına başlıyor.

Murat Ceng / İstanbul

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.navendalekolin.com - www.lekolin.net – www.lekolin.info

 

TAGS(ETIKETLER):  GULENCILERIN  BEDDUA  SEANLARI  AKP  NIN  EV  BASKINLARI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA