HEWLER MADİ ROJ OTELDE FUHUŞ TUZAĞI
Haberler / 05 Mart 2014 Çarşamba Saat 09:05
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hewler’de bulunan Madi Roj otelde KDP İstihbaratı Parastın’ın, iş adamlarına fuhuş tuzağı kurduğu iddia ediliyor. Kuzey Kürdistanlı ve Türkiyeli iş adamlarının tercih ettiği Madi Roj otelde, gizli kameralarla çekilmiş görüntülerle iş adamlarına şantaj yapıldığı belirtiliyor.

Hewler’de bulunan Madi Roj otelde KDP İstihbaratı Parastın’ın, iş adamlarına fuhuş tuzağı kurduğu iddia ediliyor.

Kuzey Kürdistanlı ve Türkiyeli iş adamlarının tercih ettiği Madi Roj otelde, gizli kameralarla çekilmiş görüntülerle iş adamlarına şantaj yapıldığı belirtiliyor.

İsminin açıklanmasını istemeyen Türkiyeli bir iş adamı, ortağı olduğu bir ihaleden çekilmesi noktasında kendisine Madi Roj otelde çekilmiş görüntülerle şantaj yapıldığını iddia etti.

Hewler’de görüştüğümüz iş adamı, Parastın tarafından otel odalarına gizli kameraların yerleştirildiğini, otel tarafından özel siparişle odalara servis edilen kadınlarla birçok iş adamının çekilmiş video görüntülerinin olduğunu söylüyor. Bu görüntülerle ihalelerden çekilme, sahip olduğu mal varlığını bir başkasına devretme gibi birçok konuda iş adamlarına şantaj yapıldığını belirtiyor.

“Odalarda dışardan tespit edilemeyen gizli kameralar var. Otel odasındaki bütün konuşmaları dinliyorlar. İnterneti takip ediyorlar. Yine otelin kafeterya ve restoran bölümünde de her masadaki konuşmayı dinleyebilecek hassas ses dinleme cihazları yerleştirilmiş.”

Madi Roj otelde fuhuş tuzağına düşen iş adamı, Hewler’deki iş yerine Parastın’dan geldiklerini söyleyen üç kişinin DVD’ye kaydedilmiş otel odasındaki video görüntüleri ile kafeterya ve restoranda bazı şahıslarla yaptığı görüşmelerin ses kayıtlarını gösterdiklerini, bu görüntü ve ses kayıtlarını yayımlama tehdidiyle  iş adamları ve bağlantıları hakkında bilgi vermeye zorlandığını, büyük uğraşlarla aldığı ihaleden çekilmesi noktasında kendisine şantaj yapıldığını iddia ediyor.
 
Hewler’de bulunan Madi Roj otelin sahibi Abid Gerdi’dir. Aslen Şemzinanlıdır. Gerdi aşiretindendir. 40 yıl önce Güney Kürdistan’a geçtiği söyleniyor. 2008 yılından itibaren Parastın’da Terör şubesinde PKK masasında çalışıyor. PKK’den kaçanların soruşturmalarına katılıyor. Çevresin de, PKK karşıtlığıyla biliniyor.

Ahmed Yusuf / Hewler

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.navendalekolin.com - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER): Hewler  Madi  Roj  otel  KDP  Istihbarati  Parastin  Kuzey  Kurdistan  PKK  Abid  Gerdi  Semzinan  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA