Halk İnisiyatifinden 1 Haziran Çağrısı
Duyurular / 28 Mayıs 2013 Salı Saat 00:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan Halk İnisiyatifi bir açıklama yayınlayarak Kürt hareketinin 1 Haziran hamlesinin yıldönümünde serhildan çağrısında bulundu.

Kürdistan Halk İnisiyatifi bir açıklama yayınlayarak Kürt hareketinin 1 Haziran hamlesinin yıldönümünde serhildan çağrısında bulundu.

İnisiyatif tarafından yayınlanan açıklamada Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın 2013 Newroz’unda başlattığı demokratik kurtuluş ve özgür yaşamı inşa hamlesinin Ortadoğu’nun politik dengelerini sarstığı ifade edilerek yeni politikaların bu hamle göz önünde bulundurularak yeniden hesaplandığı belirtildi.

Bu hamlenin kaynağını 15 Ağustos atılımı ve 1 Haziran hamlesinden aldığının belirtildiği açıklamada “Özellikle uluslar arası komplonun partimizin ve halkımızın özgürlük mücadelesini tasfiye etmeye çalıştığı komplonun ikinci aşamasına karşı geliştirilen 1 haziran devrimci hamlesi, binlerce kahramanımızın büyük fedai ruhu ve katılımı ile gerçekleşmiştir. Bütün Kürt-Kürdistan düşmanlarına büyük umut veren komplonun ikinci aşaması, 1 Haziran hamlesi ile bozguna uğramış ve bugünkü zaferin yolu açılmıştır” denildi.

Açıklamada devamla şunlar belirtildi: “Tarihi 1 haziran hamlesinin yıldönümüne girdiğimiz 1 haziranı ölümsüz şehitlerimizin fedaice yarattığı bütün Kürt Kürdistan kazanımlarına sahip çıkalım. Önder Apo’yu özgürleştirelim. Bu vesile ile bütün Kürdistan ulusunun ve dostlarının 1 Haziran hamlesini büyük bir coşku ile kutlarız. Bütün Kürdistan halkımız ve dostlarını haziranı serhıldan ruhuyla kutlamaya çağırıyoruz. Bütün eylem ve etkinliklerimizin merkezine Önder Apo’nun özgürlüğü esaslı olmalıdır. Her Kürt Kürdistanlı ve dostları Önder Apo’nun özgürlüğü için gece gündüz çalışmalıdır. Bilinmelidir ki Önder Apo özgür olmadan ne Kürt ne de Kürdistan özgürleşemez. Barış da asla gelmez”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info
TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.