15 ŞUBAT
Gençlik / 18 Şubat 2010 Perşembe Saat 14:18
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seni insanlığın doğuş özlerindeki yaratıcılığı ters yüz edilen çirkin yüzünde patlatmak ve komplo karakterinde ele almak gerekiyor.

Sen yeni bir milat oldun...

Seni lanetlemek yetmez…

Seni insanlığın doğuş özlerindeki yaratıcılığı ters yüz edilen çirkin yüzünde patlatmak ve komplo karakterinde ele almak gerekiyor.

Sen tam da yalancı, ikiyüzlü çağdaş Nemrutların karakterisin!

Seni geç anladık, ama daha iyi anlamamızı; beyin ve yürek aydınlanmasını GÜNEŞİMİZİN saldığı sımsıcak, aydınlatıcı ışınlarda baharın çiçek tadında yaptık. Bu, bizi hem mutlu etti, hem de daha güçlü kıldı.

Sen artık iflah olmaz bir vakasın!

Seni lanetlemek yetmez…

 Senin birçok yönün deşifre edildi, yetmez...

Seni artık bu yeryüzünde bir daha yeşermemecesine silmek gerekiyor.

Sen çirkin ve kirlisin!

Sen insanlıktan nasibini alamayan ve iyileşmesinin çaresi olmayan bir hastalıksın!

Sen GÜNEŞİN gücü karşısında durabilir misin?

Sen bilmiyor musun ki GÜNEŞ tadındaki çiçeklenme, özünü ve gücünü ilk öğretmeni Doğa Ana’dan alan, ANA -KADIN’IN doğuruculuğunda, üretkenliğinde, eşitlikçiliğinde, paylaşımcılığında yansıtılan toplumsallaşmasında aldığını…

Senin bir yönün inkara gelmez!

Sen (içimizde ve dışımızda) daha halen kendini bin bir renge bürümüş olan leviatan (kapitalist-modernite)  canavarın da medet bekleyenlere iyi bir ders oldun…

 Sen bu yönlü iyi bir öğretici oldun…

Senin başka bir iyiliğini de unutmadan geçemeyeceğim...

Sen GÜNEŞİN bu kara güne sebep olan ‘yetersiz yoldaşlık ve sahte dostların’ gerçek durumunu da çok iyi bir şekilde açığa çıkardın. Yoksa bu gaflet uykusunda uyanmak zor olacaktı. Ve o bin bir renge bürünen bukalemun (bu hayvan da özür dileyerek) karakterli dostları nasıl tanıyacaktık.

Senin başka bir iyiliğin de, deniliyor ya ‘insan uçurumun kenarın da olunca kanatlanır’ bu gerçekliği ‘GÜNEŞİN TUTULMASINDA’ YAŞAM PINARIMIZ tarafından nasıl da halkımızın ‘GÜNEŞİMİZİ KARTAMAZSINIZ’ volkan patlasın da, evrene ve dünyaya tekrar da doğuşunu müjdeledi…

Sen bunun için ‘yeni bir dönemin’ başlangıcı oldun. Bunun için ‘milat’ deniliyor.

Sen bu ‘milat’ı ‘GÜNEŞ TUTULMASIYLA’ başlattın. Rivayettir, eskiden GÜNEŞİN TUTULMASINDA denilirdi ki, eski dönem kapanıyor, yeni dönem başlıyor…

Sen ve tarih tanıksınız; GÜNEŞ MEZOPOTAMYA da şimdi bir bambaşka doğuyor. Nasıl ki bu kutsal mekân da ‘ilk doğuş’u insanlığa beşiklik yapmış ve dünyanın dört bir yanına yayılmışsa, şimdi de bu tarihsel - toplumsal hafıza ve gelenek üzerinde kendini bahar tadında yeşertiyor.

Ve ülkeye, dünyaya, evrene bir resim çizdi bakılması için ve bir ses oldu duyulması için. Bu resim ve ses yeni bir tarih bilincini yarattı. Yeni bir ufuk patlaması yaptı. Artık evren ve dünya bambaşka bir tad ve güzellikle ele alınıyor ve algılanıyor.

Sen insanlığın anlındaki bu kara lekeyi; kutsallığı kendine erdem edinmiş insan kızı ve oğlu bu yürekleri dağlayan yarayla yaşayacağını mı sanıyordun?

Sen ve Senin ruhunu taşıyanların ‘karaçalı’ zihniyeti nasıl ki dün devam ettiyse, bugün de devam ediyor ve yarın da devam edecek. Ancak sen tümden deşifre oldun...

Sen artık ancak tarihin çöp kutusuna atılacak bir enkazsın…

Senin her tarafın artık irin bağlamış…

Seni ÖZGÜRLÜK GÜNEŞİNDE aldığım bilinç, moral ve güçle tüm içtenliğimle bir kere daha lanetlerken; başta İMRALIDA DOĞAN GÜNEŞİME, mazlum ve fedakâr halkıma, yoldaşlara ve demokratik ilerici insanlığa selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

 

Piro Can PAK

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

                                    

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.