Coldhackers'tan Açlık Grevindeki Tutsaklar İçin Eylem
Teknoloji / 20 Nisan 2013 Cumartesi Saat 15:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürt siber aktivist grubu ColdHackers, Tekirdağ Cezaevinde 27 gündür açlık grevinde olan tutsaklar için sanal ortamda eylem düzenledi.

Kürt siber aktivist grubu ColdHackers, Tekirdağ Cezaevinde 27 gündür açlık grevinde olan tutsaklar için sanal ortamda eylem düzenledi.

Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Cezaevi'nde, cezaevi idaresinin keyfi uygulamaları ve hak gasplarına karşı 19'u PKK, 2'si Devrimci Karargah davasından olmak üzere 21 tutsağın başlattığı süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemi 27. Gününe girdi.

Kürt siber aktivist grubu ColdHackers de tutsaklara destek amacıyla sanal ortamda eylemler düzenleyerek Tekirdağ’a ait çok sayıda siteyi hackledi.ColdHackers grubu tutsaklara dönük baskıların sürmesi durumunda eylemlerin devam edeceğini bildirdi. Hacklenen çok sayıda siteye “cezaevlerindeki keyfi uygulamalara ve işkencelere son verilsin. Tutsakların taleplerine ses verin, Yurtsever tutsaklar yalnız değildir” yazıları yazıldı.

Hacklenen siteler arasında Tekirdağ SMMMO Sosyal Bilimler Dergisi, Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü, Tekirdağ Kartal Spor, Tekirdağ Arama Kurtarma Derneği TAKDER, Tekirdağ Doktorlar Sitesi, Tekirdağ Ticaret Borsası, Tekirdağ Birlik, Tekirdağ Bakkallar Odası, Trakya Türk TV, Tekirdağ Yeni Sanayii, Trakya Turizm gibi çok sayıda site bulunuyor.

Ayrıca Adana Kaymakamlığı Resmi sitesi ile Adana Bilişim Müdürlüğü Resmi Sitesine de Colhackers tarafından eylem düzenlendi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.