YDG-H: 68 Kuşağı Geri Döndü!
Gençlik / 12 Nisan 2013 Cuma Saat 15:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YDG-H, Dicle Üniversitesi'nde başlayan ve yayılan öğrenci direnişini selamlayarak, "Yayılan direniş rüzgarı 68 kuşağının tekrardan dirildiğini göstermiştir.

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H), Dicle Üniversitesi'nde başlayan ve yayılan öğrenci direnişini selamlayarak, "Yayılan direniş rüzgarı 68 kuşağının tekrardan dirildiğini göstermiştir. Baskıcı, faşist, sömürgeci sisteme karşı büyük bir devrimci dayanışma ile ortaya çıkan bu kuşağın tekrardan tarih sahnesine çıkacağı gün gelmiştir" dedi.

Üniversitelerde yurtsever öğrencilere yönelik saldırılara ilişkin bir açıklama yapan gençlik hareketi YDG-H, Dicle Üniversitesi'nde günlerce süren çatışmalar konusunda, "Bu saldırlar polis-rektörlük-gerici Bazı odakların  işbirliği ile organizeli planlı saldırılar olduğu bilinen bir husustur" dedi.

"Amaç direniş geleneğinin üniversitelerdeki en güçlü temsilcisi olan yurtsever,devrimci çizgiyi kırmak böylece Kürt gençliğini pasifize etmek,  iradesini kırmaktır" diyen YDG-H, şöyle devam etti: "Fakat gerek Dicle üniversitesi öğrencilerinin gerekse de diğer üniversitesindeki devrimci demokrat öğrencilerin direngen tutumu bir kez daha tüm bu girişimleri boşa çıkarırken  bundan sonrada kimden gelirse gelsin hiçbir oyuna ve baskıya boyun eğmeyeceğini  bir kez daha ispatlamıştır."

YDG-H'ye göre "Dicle üniversitesiyle başlayan ve giderek bir çok üniversiteye yayılan direniş rüzgarı 68 kuşağının tekrardan dirildiğini göstermiştir."

Açıklamada şunlar belirtildi: "Baskıcı, faşist, sömürgeci sisteme karşı büyük bir devrimci dayanışma ile ortaya çıkan bu kuşağın tekrardan tarih sahnesine çıkacağı gün gelmiştir. Dicle üniversitesindeki son direnişle kıvılcım yanmış bulunmaktadır. Bu vesileyle üniversitelerdeki yurtsever, devrimci öğrencileri; Mazlumların, Kemlerin, Mahirlerin,Denizlerin ve daha nice devrim şehitlerinin ruhuyla faşist sömürgeci T.C devletine karşı ortak devrimci mücadeleyi  büyük bir coşku ve kararlılıkla  büyütmeye ve süreklileştirmeye, aynı şekilde Kürdistan ve Türkiye üniversitelerinde okuyan yurtsever devrimci demokrat öğrenciler başta olmak üzere tüm Kürdistan gençliği Dicle üniversitesinde başlayan direnişini HER YER DİCLE HER YER DİRENİŞ şiarı ile kesintisiz bir şekilde sürdürmeye çağırıyoruz.

Son olarak   8 Nisan'da  direnişin kalesi Dicle Üniversitesi'nde yurtsever öğrencilere yönelik yapılan saldırılara karşı Dicle Üniversitesi'nde okuyan yurtsever,devrimci öğrencilerin başlattığı ve kısa sürede  ODTÜ, Yüzüncü yıl  gibi  Kürdistan ve Türkiye’nin birçok üniversitesine yayılan  devrimci direnişi selamladığımızı  bir kez daha belirtmek istiyoruz." – ANF

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

      

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.