KJB: AKP Üzerine Düşeni Yapmalı
Kadin / 25 Mart 2013 Pazartesi Saat 16:38
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koma Jinen Bilind (KJB), Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın çağrısı arkasında olduklarını ve üzerilerine düşen her şeyi yapacaklarını belirtti.

Öcalan'ın tarihi çağrısının arkasında olduklarını belirten KJB, "Önderliğimizin arkasında olduğumuzu ve üzerimize düşen her şeyi yapacağımızı belirtiyoruz. Türk devletinden ve AKP'den de üzerine düşen her şeyi yapmasını, demokratik ve somut adım atmasını bekliyoruz" dedi.

Koma Jinen Bilind (KJB), Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın çağrısı arkasında olduklarını ve üzerilerine düşen her şeyi yapacaklarını belirtti. KJB, mücadeleyi daha da yükselterek sürdüreceklerini vurguladı.

Bu yılki tarihi Newroz'un büyük bir cokşu ve katılımla kutlandığını kaydedilen KJB açıklamasında, "Amed Newroz meydanında, demokratik barış projesini dünyaya ilan eden Önder Apo, Kürdistan’ın ve dünyanın dört bir yanından gelen Kürdistan halkı ve dostları tarafından büyük bir coşku, sevinç ve heyecanla alkışlandı ve desteklendi. Halkımız, dostlarımız ve demokratik kamuoyu tüm yüreği, beyni ve eylemiyle Önderliğimizin demokratik barış ve özgürlük projesine katıldığını, bu projenin arkasında olduğunu ve sahiplendiğini tüm dünyaya haykırdı" denildi.
Newroz katılımlarını selamlayan KJB, şunları belirtti: "Önderliğimizin arkasında olduğumuzu ve üzerimize düşen her şeyi yapacağımızı belirtiyoruz. Türk devletinden ve AKP Hükümeti'nden de üzerine düşen her şeyi yapmasını, demokratik ve somut pratik adım atmasını bekliyoruz.
Gelinen aşama Önderliğimizin de ifade ettiği gibi demokratik mücadeleyi en güçlü bir biçimde yürütme aşamasıdır. Newroz'da da ortaya çıktığı gibi halkımız bu gerçeğin farkında olarak demokratik barış mücadelesini her günü Newrozlaştırarak sürdürecektir. Bundan böyle Kürt halkı her günü Newroz ruhuyla karşılayacaktır. Her yer milyonların katılımıyla demokratik barış mücadelesine sahne olacaktır. Bizler halkımızla birlikte mücadelemizi farklı bir biçimde daha da yükselterek sürdüreceğiz, özgür önderlikle özgür ve demokratik yaşam sistemini kuracağız."

 Kadınlar demokratik barışın garantisidir

"Önder Apo’nun özgürlük felsefesi ışığında iradeleşen, özgürleşen Kürt kadınları bu yılın Newroz'una bambaşka bir güzellik katmıştır." denilen açıklamada, "Kürt kadını milyonlarca insan selinin önünde yer alarak demokratik barışın, özgürlüğün, eşitliğin öncü gücü olduğunu en güçlü bir biçimde ortaya koymuştur. Kadının öncülüğünde direniş mücadelesini başarıyla gerçekleştiren Kürt halkı, özgürlüğe yürüyen kadının öncülüğünde demokratik kurtuluş ve özgür yaşam mücadelesini de zafere götürecektir. Milyonlara dönüşüp Newroz alanlarına akan Kadınlar, demokratik barışın, özgür yaşamın ilanı olan Önderlik projesini yüreğine nakşetmiş, bu projenin hayata geçmesinde öncü olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır. Kadınlar demokratik barışın garantisi ve yaşam kaynağı olduğunun en güçlü ifadesini oluşturmuştur" diye belirtildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.