'Amed Serhildan Alanı Olmalı'
Duyurular / 11 Şubat 2013 Pazartesi Saat 11:24
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amed Halk İnisiyatifi, "15 Şubat günü Amed'in her yeri bir serhildan alanı olmalıdır.''

Amed Halk İnisiyatifi, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'a yönelik 15 Şubat uluslararası komplonun 14. yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada, "15 Şubat günü Amed'in her yeri bir serhildan alanı olmalıdır. 15 şubat’ta Amed'de hayat durmalı, kepenkler açılmamalı, kontaklar açılmamalı , öğrenciler okula gitmemelidir" dedi

Yazılı bir açıklama yapan Amed Halk İnisiyatifi, "Kürt halkının ve Kürt özgürlük hareketinin yürütmüş olduğu özgürlük mücadelesi hem Ortadoğu’daki devletlerin hem de uluslararası güçlerin sömürgeci hesaplarını boşa çıkarmıştır" diye belirtti.

Açıklamada, "Başta ABD olmak üzere bütün emperyal güçler büyük Ortadoğu projesi (BOP) kapsamında öncelikle önderliğimize tarihte eşine ender rastlanan bir uluslararası komplo yapmışlardır. Bu komployla başta Kürt halkı olmak üzere bütün Ortadoğu halklarının özgürlük umudunu ortadan kaldırma hesapları yapmışlardır. Uluslararası güçler önderliğimizi kendi sömürgeci politikalarının önündeki en büyük engel olduğundan dolayı önderliğimize bu komployu yapmışlardır" ifadeleri kullanıldı.

"DEVLETİN BÜTÜN KURUMLARI HEDEF!"

İnisiyatif açıklamasında devamla şunlar belirtildi: "Önderliğimiz hem Kürt halkının hem de diğer halkların kendi kendilerini özgürce yönetmeleri  için büyük bir sosyalizm mücadelesi yürütmüş olduğundan ve hiçbir devletin ve gücün etkisine girmeden sadece halktan aldığı maddi ve manevi destekle bu mücadeleyi büyüttüğünden kaynaklı uluslararası güçlerin hedefi haline gelmiştir.

Halklar önderleriyle var olurlar. Önderliğimiz şahsında İmralı'da tutsak edilmek istenen Kürt halkıdır. Önderliğimiz nefes dahi alınması zor bir kutuda tam 14 yıldır büyük bir direniş içerisinde olarak özgürlük mücadelesini büyük bir kararlılıkla sürdürmektedir. Bizler de önderliğimizin etrafında Halit Oral, Viyan Soran, Mustafa Malçok yoldaşlarımızın ruhuyla kenetlenmeliyiz. Önderliğimizin özgürlüğü Kürt halkının özgürlüğüdür.

Önderliğimize yapılan uluslar arası komplonun 14. yıldönümü olan 15 Şubat günü Amed'in her yeri bir serhildan alanı olmalıdır. 15 Şubat’ta Amed'de hayat durmalı, kepenkler açılmamalı, kontaklar açılmamalı , öğrenciler okula gitmemelidir. Amed’in her yeri her köşesi her sokağında ateşler yakılmalı, halkımız serhildan ruhuyla alanlara çıkmalıdır. Gençlik ve kadının yapacağı öncülükle Amed bir serhildan alanı haline getirilmelidir. 15 şubat günü Amed'i düşmana dar etmeli ve önderliğimiz özgürleşene kadar serhildanları süreklileştirmeliyiz. Önderliğimiz özgürleşene kadar halkımızın yapacağı her türlü eylem meşrudur. Artık devletin bütün kurum, kuruluşları ve çalışanları bizim hedefimizdir."

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.