Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünden Skandal Fişlemeler
Teknoloji / 07 Ekim 2012 Pazar Saat 07:07
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Roj Hack tarafından Lekolin.org sitesine ulaştırılan Dicle Üniversitesi öğrencilerine ait fişleme belgelerini deşifre etmeye devam ediyoruz.

Roj Hack tarafından Lekolin.org sitesine ulaştırılan Dicle Üniversitesi öğrencilerine ait fişleme belgelerini deşifre etmeye devam ediyoruz.
Roj Hack’in ele geçirdiği fişleme belgeleri arasında AKP hükümeti İç işleri bakanlığının Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne, Dicle Üniversitesi öğrencilerinin fişlenmesi dair gönderdiği 2005 yılına ait ‘gizli’ ibareli bir yazı da bulunuyor.
Sitemize bir bölümü ulaştırılan Dicle Üniversitesi öğrencilerine ait fişleme belgeleri arasında bazı öğrenciler hakkında skandal olabilecek fişlemelerin yapıldığı ortaya çıkıt.


TEM’İN ÖZEL SAVAŞ  POLİTİKASI  DEŞİFRE  EDİLDİ

Roj Hack tarafından sitemize gönderilen belgelerin içerisinde on binlerce öğrenci farklı şekillerde ve hukuk dışı yöntemlerle fişlendiği görülüyor. AKP devletinin Diyarbakır TEM (Terörle mücadele şubesi) eliyle gerçekleştirdiği skandal fişlemelerde öğrencileri Kürt Özgürlük Hareketinden uzaklaştırmak ve düşürmek için uyguladığı özel-psikolojik savaş politikalarını da deşifre ediyor.

VALİLİK BURSUYLA EYLEMLERDEN UZAKLAŞTIRMA

Roj Hack’in ele geçirdiği fişleme belgelerinde bazı öğrencilerin tehlikeli olduğu ve etkisizleştirilmesi gerektiği kaydı geçerken bazı fişlemelerde ise bazı öğrencilere ajanlık için teklifte bulunulduğu ve polislerin bazı öğrenci aileleri ile görüşmeler yaparak valilik bursuna bağlayarak öğrencileri politik kimliğinden ve öğrenci eylemselliklerinden uzaklaştırıldığı görülüyor.

‘RANDEVU EVİ PİÇİ VE KADIN SATIYOR’ İBARELİ FİŞLEME

Fişleme belgelerinde tüm öğrencilerin katıldığı demokratik eylem ve gösteriler bir bir dizilirken, özellikle Diyarbakır’da Kürt öğrenci Şerzan Kurt’un AKP polisi tarafından katledilmesini protesto eden gösteriye katılan öğrenciler ‘gebertilen Şerzan Kurt’un protestosuna katıldı diye fişlendi. Bazı öğrencilerin bahaneler üretilerek gözaltına alınıp tutuklanmasının sağlanması gerekliliğinin kaydı geçiyor. Öte yandan Mehmet Ali Karaca adlı öğrenciye ait fişleme belgesinde ise ‘randevu evi piçi ve kadın satıyor’ ibaresi kullanılmış.

Lekolin.org Haber Merkezi

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Aydın kk
fişlemeler
Elinizde başka kişilerin listesi var mı varsa yayınlayabilir misiniz...
11 Ekim 2012 Perşembe Saat 17:17