PÇDK Gençlik Kolları 2. Olağan Konferansı Başladı
Gençlik / 28 Eylül 2012 Cuma Saat 10:18
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PÇDK Gençlik Kolları olan Komala Gencenî Welatparezen Kurdistan (KGWK) (Kürdistan Yurtsever Gençlik Derneği) 2. Olağan Konferansı Hewler’de başladı.

PÇDK Gençlik Kolları olan Komala Gencenî Welatparezen Kurdistan (KGWK) (Kürdistan Yurtsever Gençlik Derneği) 2. Olağan Konferansı Hewler’de başladı.

Komala Gencenî Welatparezen Kurdistan (KGWK) 2. Olağan Konferansı Hewler'de başladı. Partiya Şui Salonu'nda düzenlenen ve 120 delege ile çok sayıda izleyicinin katıldığı konferans bir gün sürecek. Konferansa Bağdat, Süleymaniye, Hewler, Şengal, Kerkük, Dohuk başta olmak üzere Kürdistan Federe Bölgesi'nin birçok ilinden kişi katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan PÇDK Eşbaşkanı Diyar Xarib, bu konferansın sadece konferansa katılan gençler üzerinde değil Federal Kürdistan’da tüm gençlik üzerinde bir değişim etkisi yaratması temennisiyle konuşmasına başladı. Xarip devamla şunları söyledi: "Gençliğin fizyolojik bir boyutu var. Bu inkar edilemez. Ama düşünsel ve zihinsel boyutu da birlikte olmayan gençlik yaşlı bir gençliktir. Biz yaşlı gençler olmak istemiyoruz. Malesef toplumumuzda bir kesim gençtir, ama yaşlı gençtir. Halden düşmüş, kendine, kültürüne yabancılaşmış gençlerdir. Günlük yaşamdan başka hiçbir şeyi düşünemez hale gelmişler."

Konferansa KNK, Tevgera Hemwelatên Azad (Özgür Yurtaş hareket), PÇDK, Rexirevî Azadi Xazê Kurdîstan, Navendi Rewşenbîrî Newroz, Yekîtî Lavenî Demokratî Kurdistan (KDP Gençlik Kolu) ve Yekîtî Xwandekarani Kurdistan Lakî Hewler (YNK gençlik kolları Hewler bürosu) temsilcileri de izleyici olarak katıldı. – DİHA

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.