Redhack Grubu Türkiye'de Telefon Sistemini Hacklediğini Duyurdu
Teknoloji / 20 Eylül 2012 Perşembe Saat 07:05
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sosyalist Hacker Platformu Türkiye'de bulunan resmi kurumların bütün kilit serverlerini ele geçirdiğini, Türkiye'deki bütün telefon iletişimini kesebilir veya yüzde 70'inde dinleme yapabilir.

Sosyalist Hacker Platformu Türkiye'de bulunan resmi kurumların bütün kilit serverlerini ele geçirdiğini duyurdu. Buna göre Redhack Türkiye'deki bütün telefon iletişimini kesebilir veya yüzde 70'inde dinleme yapabilir.

Sosyalist Hacker Platformu Redhack son düzenlediği saldırılar ile Türkiye'de resmi kurumların bütün kilit serverlarını ele geçirdiğini duyurdu. Konuya ilişkin Twitter'da Redhack@R3dh4ck1 hesabı ile duyurusunu yapan REDHCK, "400 Devlet Kurumu ve bağlı ofislerinin telefon hatları artık #RedHack te ! 70 hastaneyi canlı izleyebiliyoruz...REDHACK 'le bağlan hayata :)" ifadelerini kullandı. Konuya ilişkin resimleri de paylaşan Redhack grubu Türkiye'nin bütün iletişim ağı ana serverı ve tüm telefon bağlantılarının adminini ele geçirdiklerini açıkladı. Bu durum internet camiasında Redhack devleti ele geçirdi şeklinde yorumlandı. Buna göre Redhack Türkiye'deki bütün telefon iletişimini kesebilir veya yüzde 70'inde dinleme yapabilir. Bununla da yetinmeyeceklerini belirten Redhack Platformu 1437 Eczanenin Medula şifresini aldıklarını gönderdikleri bir resimle kanıtladılar.

Hacklenen sitelere ise Redhack Grubu tarfından şu mesajlar bırakıldı, "Bu da servis bağlantı şifreleri istediğimiz dakikada tüm PTT hattı yerle bir. Bakanlıklar pert; bunun da zamanı gelir bir gün iletişim ağı çökebilir', 'Biz bunları yaparken Akıncılar, CYBER.W, 'Ayyıldız' nerede devletçi hackerlar tümünüzün koftı', 'Eczane girişi şifreleri ele geçirildi; netsek acep' ve 'Devletin siber civataları nerdesiniz. Bakın biz PTT konuşmalarınızı dinleyip geyik yapıyoruz."

Konu ile ilgili şuana kadar yetkili hiç bir kurumdan ise açıklama gelmedi. – DİHA


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.