Komalên Ciwan’dan Kürt Gençlerine Çağrı
Gençlik / 27 Temmuz 2012 Cuma Saat 07:30
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Komalên Ciwan örgütü Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik AKP hükümetinin tecrit politikasının birinci yılında bir açıklama yayınlayarak

Komalên Ciwan örgütü Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik AKP hükümetinin tecrit politikasının birinci yılında bir açıklama yayınlayarak tüm gençliği Öcalan özgürleşinceye kadar mücadeleye çağırdı.

Türk devletinin Öcalan’ı insanlık dışı koşullarda tutmaya devam ettiğinin kaydedildiği açıklamada PKK’yi bitirme planının Öcalan’ın esaret altına alınarak bitirilmek istendiği vurgulandı. Buna karşı Kürt gençliğini mücadeleye çağıran açıklamada şunlar belirtildi: “13 yılda uluslararası komplonun devamı olan birçok politika ve kirli oyun çeviren TC. Adeta sabrımızı sınarcasına önderliğimize alçakça saldırmakta tecrit içerisinde tecrit uygulamaktadır. Özellikle Ortadoğu dengelerinin değiştiği bu yılda sadece Kürtler için değil tüm Ortadoğu ve dünya için bir alternatif yaratan Rêber APO’ya 27 Temmuz 2011 den beri sürekli tecrit uygulamaktadır.

Gafil düşmanın unuttuğu Rêber APO’nun klasik bir Kürt lideri olmadığı gerçekliği ve Kemallerin Hayrilerin yoldaşı olduğudur. Bu gafil düşmanın unuttuğu bizimde bağrından nice direnişçi kahramanlar yaratan bu halkın evladı olduğumuz ve binlerce kahramanın ardılısı olduğumuzdur. Yani bu süreç gibi son noktaya gelince kaygılara meyil vermeyen fedailik ve kahramanlık geleneğinin sahibi olduğumuzdur.

Teslimiyet ihanete direniş zafere götürür sözünü şiar edinip bu süreçte zindanda direnen Rêber APOYU yalnız bırakmayan gerillaların bu baharı Rêber APO ve Kürt halkını özgürleştirme baharına çevirecek eylemselliklerine Rojavanın kurtuluş adımlarını güçlendirmek ve dört parça Kürdistan’ı kurtuluşa götürmek için bu süreci Andok ve Eriş yoldaşların fedai ruhuyla omuzlamak bu saatten sonra tek hedefimiz olacaktır.

Bu hedef gerçekleştirilinceye kadar Rêber APOYA uzanan her eli cayır cayır yakan ateşten çemberler olmak boynumuzun borcu şeref sözümüzdür.

Bu temelde onurlu şerefli ve vicdan sahibi olan her Kürt gencini lanetli tarih tekerrür etmesin diye bunca şehidin tek hedefi olan zafer yürüyüşü yarım kalmasın diye ve hepsinin son nefesinde haykırdıkları BİJÎ SEROK APO sloganını haykırmaya çağırıyoruz.

Rêber APO özgürleşinceye kadar yaşam normal olmamalı. Bize tecridi idamları ölümleri katliamları reva gören düşmandan intikam alma başka zamana ertelenmemeli. Sabrımız kalmadı deyip bunların intikamını almayı her bir Kürt gencinin borcu olarak görmeli. Bu intikam Rêber APONUN özgürlüğünün garantisidir. Bu intikam onurlu ve şerefli olmanın tek şartıdır. Bu intikam hür ve müstakil Kürdistan’dır.”-Behdinan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA