Yurtsever Kürdistan Halkı
Duyurular / 26 Temmuz 2012 Perşembe Saat 07:31
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürt halkı olarak uzun ve zorlu bir mücadele süreci sonucunda bugün yaşadığımız devrim aşaması her gün temposunu biraz daha arttırarak gelişmekte

Kürt halkı olarak uzun ve zorlu bir mücadele süreci sonucunda bugün yaşadığımız devrim aşaması her gün temposunu biraz daha arttırarak gelişmekte ve yaşanan güncel gelişmelerden de anlaşıldığı gibi artık somut kazanımlara dönüşmektedir. Başta işgalci Türk devleti olmak üzere Kürdistan’ın dört parçasındaki işgalci rejimler hiçbir zaman meşru bir güç olmadıkları gibi bugün yaşanan devrimsel gelişmeler bu güçlerin Kürdistan topraklarındaki varlıklarına da son verme zamanının geldiğini göstermektedir.

Batı Kürdistan’da 19 Temmuz’da Kobani şehrinin ele geçirilmesi ile başlayarak hemen bütün Kürt şehirlerinde de halk böyle yapmıştır. Zaten orada hiçbir zaman meşru bir güç olmayan faşist Baas rejiminin varlığına son vererek kendi özerk yönetimini oluşturmak üzere bu şehirlerin yönetimini ele geçirmiştir. Batı Kürdistan’daki bu gelişmeler Kürdistan’ın diğer parçalarında olduğu gibi Kuzey Kürdistan’da da büyük bir sevinç ve gurur kaynağı olmuştur. Biz Botan halkı olarak batı Kürdistan’daki halkımızın başarısını kutluyor ve selamlıyoruz. 

Batı Kürdistan’daki bu devrimsel gelişmenin bu gün esaret altında olan ve 13 yıldır ağır tecrit koşullarında tutulmasına ve 1 yılı dolmak üzere olan daha da ağırlaştırılmış tecrit uygulamasına rağmen büyük bir direniş sergileyen Kürt Halk Önderi Önder Apo’nun bu alandaki 20 yılı aşan emeklerinin sonucu açığa çıktığı da tüm kamuoyu tarafından bilinen bir gerçekliktir. 

Batı Kürdistan’da yaşanan devrimsel gelişmeler şüphesiz Kürdistan’ın her parçasında ve Kürtlerin yaşadığı her yerde 15 Ağustos ruhuyla kutlanmalı ve sahiplenilmelidir. Bu kutlama ve sahiplenmelerde, bu devrimin mimarı ve büyük emekçisi Önder Apo’nun içinde bulunduğu ağır tecrit koşulları da geliştirilecek serhıldanlarla protesto edilmelidir. 

Biz Botan Halk inisiyatifi olarak yurtsever halkımızı Kürdistan topraklarında hiçbir zaman olmadığı gibi bugünde meşru olmayan faşist AKP devletinin bütün kurum ve kuruluşlarını boykot etmeye, Batı Kürdistan’daki halkımızın içinden geçmekte olduğu devrim sürecini bütün alanlarda 15 Ağustos ruhuyla sahiplenerek kutlamaya ve bu devrimsel sürecin kurucusu olan Kürt Halk Önderi Önder Apo’nun içinde olduğu ağır tecrit koşullarını protesto etmek üzere alanlara davet ediyoruz.

25.07.2012

Yaşasın Özgür ve Özerk Kürdistan                                           

Yaşasın Devrimin Mimarı Önder Apo
                                                                                                     
                                                                                                                        BOTAN HALK İNİSİYATİFİ
Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.