Tarık El Haşimi Türkiye'de ruh sağlığı hastanesinde!
Dış Basından / 07 Temmuz 2012 Cumartesi Saat 17:29
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İddiaya göre Irak Cumhurbaşkanının kaçak Yardımcısı ve El Irakiye grubu liderlerinden Tarık El Haşimi'nin şizofreni hastalığına yakalandığını,

Fars Haber ajansının "El Nahil" haber ajansına dayandırdığı iddiaya göre Irak Cumhurbaşkanının kaçak Yardımcısının Türkiye'de ruh sağlığı ve sinir hastalıklarıyla ilgili bir hastaneye yatırıldığını duyurdular.

İddiaya göre Irak Cumhurbaşkanının kaçak Yardımcısı ve El Irakiye grubu liderlerinden Tarık El Haşimi'nin şizofreni hastalığına yakalandığını, bu yüzden de Türkiye'de ruh sağlığı ve sinir hastalıklarıyla ilgili bir hastaneye yatırıldığını belirttiler.

Aynı habere göre, El Haşimi Türkiye'de bütün yakınlarından kaçıyor ve hezeyan derecesinde sürekli kendi kendisiyle konuşuyor. Yalnız kalmayı tercih ediyor ve çocuklar gibi davranıyor.

Irak Kürdistan Koalisyonuna yakın siyasi kaynaklar da, Haşimi'nin Irak'ın Kürt bölgesindeki Bürosunun kapandığını açıkladılar.

Birkaç gün önce de, Türkiye İçişleri Bakanlığına dayanılarak, Tarık El Haşimi'nin birden bire kayıp olduğu ve İstanbul'da kaldığı mekândan kaçmış olabileceğine dair bir haber yayınlanmıştı.-Fars Haber Ajansı

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.