Kadın Ordusu YJA Star Artık İnternette
Teknoloji / 30 Haziran 2012 Cumartesi Saat 15:16
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM) ve kadın ordusu YJA Star Basın birimi,

HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM) ve kadın ordusu YJA Star Basın birimi, 1996 yılında Dersim’de fedai bir eylem sırasında hayatını kaybeden Zeynep Kınacı (Zilan) anısına yayınladıkları ortak açıklamada, Zilan’ın hayatını kaybedişinin 17. Yıldönümünde YJA Star internet sayfasının açılışını yaptıklarını duyurdu.

Yapılan ortak açıklamada, “Özgür yaşam çizgimizin öncü komutanı olan Zilan yoldaşımızı şahadetenin 17. yıldönümünde anarken, Zilan yoldaşımız ve onun şahsında özgürlük mücadelemizin kahraman kadın şehitlerinin anısına bağlılığımızı mücadelemizi daha da yükselterek ve özgür yarınlar yaratarak göstereceğimizi ifade ediyoruz” denildi.

Açıklamada, “Kadın ordulaşmamızda büyük bir emek ve çabaya sahip olan, yine mücadele duruşu ve eylem tarzlarıyla kadın ordumuzun mücadele çizgisi haline gelen tüm kadın şehitlerimiz ve öncü kadın komutanlarımız olmak üzere, hala özgürlük dağlarında Kürt halkının ve kadının özgürlük mücadelesini yürüten Kürt kadın gerillasının mücadelesini başta Kürt halkı ve kadınları olmak üzere tüm dünya kadınlarına tanıtmak amacıyla yürütmüş olduğumuz basın çalışmalarımızda yeni bir adım atarak, YJA Star site çalışmamızı Zilan yoldaşımızın şahadetinin 17. Yıldönümünde ona ve tüm devrim şehitlerimizin anısına atfen başlatmış bulunmaktayız” diye belirtildi.

Açıklamada YJA web sayfasının daha önceki yayın döneminin daha geniş ve kapsamlı hale getirilerek 30 Haziran 2012 tarihinden itibaren Kürt kadınlarının ve tüm dünya kadınlarının daha kolay ulaşabileceği yeni bir format ve dizayna kavuşturularak yayına başladığı vurgulandı.

“http://www.yja-star.com” adresinden yapılacak site çalışması konusunda şu ifadeler kullanıldı: “YJA Star site çalışmamız, özgür yaşam mimarımız olan Önderliğimizin perspektif ve çözümlemelerine önemle yer vererek, bu perspektif ve çözümlemeler ışığında tüm dünya kadınlarını aydınlatma çalışmalarını büyük bir görev ve sorumlulukla üstlenerek, Önderliğimizin özgür yaşam felsefesi doğrultusunda bilinçlendirme çalışmalarını sitemiz yoluyla sürdürecektir.

Özgürlük mücadelemizin büyük değerleri olan ve kadın ordumuzun temellerinin atılmasında emeği ve çabası olan şehitler gerçeğimizi de işleyecek olan sitemiz, şehitlerimizin anılarını daima yaşanılır ve hatırlanır kılmak için onların tüm dünya kadınlarının özgürlüğüne mücadeleleriyle yapmış oldukları katkıları da yansıtacaktır.

Kürt halkının özgürlük sorununu kendi özgürlük sorunlarının kapsamına alarak, özgürleşen kadın özgürleşen toplum şiarıyla özgürlük mücadelemizin yürütüldüğü sahalara akın eden YJA Star gerillalarının özgürlük mücadelelerini, yaşamlarını da konu edinerek, fotoğraf, anı, şiir ve kadın gerillalarımızı anlatan ve yansıtan çalışmalara da yer verecektir.

Sitemizi HPG Basın İrtibat Merkezi ve YJASTAR basını olarak sürdürdüğümüz ortak çalışma sonucunda başta Şehit Zilan arkadaş olmak üzere özgürlük mücadelesinde yaşamını yitiren şehitlerimize layık bir duruşun adımı olarak yeni yayın dönemi çalışmalarımıza başlıyoruz.”-Behdinan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.