Barış Anneleri Erdoğan’ı Protestoya Çağırdı
Duyurular / 31 Mayıs 2012 Perşembe Saat 14:22
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Barış Anneleri, Diyarbakır halkını, 2 Haziran’da Diyarbakır’a gelecek olan Başbakan Erdoğan’ı protesto etmeye çağırarak,

Barış Anneleri, Diyarbakır halkını, 2 Haziran’da Diyarbakır’a gelecek olan Başbakan Erdoğan’ı protesto etmeye çağırarak, “Tüm Diyarbakır halkından tek ricamız şudur. Erdoğan'ın geleceği gün çocuklarınızı okula göndermeyin, işe gitmeyin, sokaklara çıkmayın” dedi.

Barış Anneleri İnisiyatifi, Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'a gelişine ilişkin dernek binasında basın toplantısı düzenledi. Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'a gelmesini istemediklerini ifade eden inisiyatifi üyesi Sultan Koyun, "Erdoğan buraya gelip ne yapacak? Ne diyecek bu halka yine? Kürtleri katledin mi diyecek? Yine, kadın da olsa çocuk da olsa gereken neyse yapın diye mi gelecek?" diye sordu. Koyun, Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'da "Operasyonlar dursun, akan kan son bulsun, anneler ağlamasın ama ne yazık ki bunları düşünecek bir kişilik yoktur" diyerek, Diyarbakır'a gelmesini istemediklerini söyledi.

DİYARBAKIR HALKINA ÇAĞRI

"Onu binlerce kez lanetliyoruz, Erdoğan katildir" diyen Koyun, Diyarbakır halkına çağrıda bulunarak, "Tüm Diyarbakır halkından tek ricamız şudur. Erdoğan'ın geleceği gün çocuklarınızı okula göndermeyin, işe gitmeyin, sokaklara çıkmayın. Hepimiz bir bütün olup Erdoğan'ı protesto edelim" dedi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA