Sağlık Bakanlığı, Tübitak ve Melih Gökçek'e Redhack Operasyonu
Teknoloji / 03 Mayıs 2012 Perşembe Saat 13:47
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Red Hack ve Anonymous’un Sağlık Bakanlığı, Tübitak ve Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in internet sitelerini hacklediği bildirildi.

Red Hack ve Anonymous’un Sağlık Bakanlığı, Tübitak ve Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in internet sitelerini hacklediği bildirildi.

RedHack, Twitter’daki hesabında "3 zehirli süt dağıtımcısı, Sağlık Bakanlığı, Melih Gökçek ve bizlere efelenen 'yeşil' Tübitak sitesi haklendi" dedi.

İnternet aktivisti grup, “Gecen gün kurumlara ‘RedHack ve Anonymousa karsi dikkatli olun" diye önlem paketi gönderen http://tubitak.gov.tr sizlere ömür!” diye belirtti. ANF, saat yerel saatle 16.30 itibariyle Tübitak sitesine erişilemediğini test etti.

RedHack ayrıca Sağlık Bakanlığı'nın sitesine de erişimi durdurdu. Sanal aktivistler yaptığı açıklamada "Süt içmeyin ayran için' diyen http://www.saglik.gov.tr/ #RedHack'e destek amacıyla operasyonlar düzenleyen #Anonymous tarafından çökertildi!" denildi. Sağlık Bakanlığı'nın sitesine de 16.30 itibariyle erişimin mümkün olmadığı görüldü.

Grubun, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in resmi internet sitesinin RedHack ve Anonymous tarafından çökertildiğini duyurdu.

Eylemlerin ardından grubun “Cemaat için kara gün” ifadesini kullanması dikkat çekti.

Redhack, bugün ayrıca öğrencilerin zehirlenmesine neden olan sütleri dağıtan firmaların sitelerini de hackleyerek, "Sütü bozuk insanların iktidar olduğu bir ülkede sütlerin bozuk olması normaldir. Size de cemaatinize de bundan sonra rahat yok" demişti.-ANF/Ankara

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.