Antalya'da Bedenini Ateşe Veren Yaman Yaşamını Yitirdi
Gençlik / 09 Nisan 2012 Pazartesi Saat 10:22
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antalya'nın Kepez İlçesi'nde 2 Nisan sabahı Düdenbaşı Mahallesi'ndeki evinin arkasında bedenini ateşe veren Batman Kozluk nüfusuna kayıtlı

Türk ordusunun askeri operasyonunda 15 kadın gerillanın hayatını yitirmesi ardından AKP rejimini protesto etmek için Antalya Kepez İlçesi'nde bedenini ateşe veren Günaydın Yaman (22), bu sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Antalya'nın Kepez İlçesi'nde 2 Nisan sabahı Düdenbaşı Mahallesi'ndeki evinin arkasında bedenini ateşe veren Batman Kozluk nüfusuna kayıtlı 22 yaşındaki Günaydın Yaman, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi görüyordu. Vücudunda yüzde 80 oranında yanık olan ve durumu ağır olan Yaman, bu sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yaşamını yitiren Yaman'ın cenazesi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, polisin morg etrafında yoğun güvenlik önlemi alması ise dikkat çekti.

Cenazeyi almak için morga gelen Yaman'ın ailesi ve yakınlarının morg önündeki bekleyişi devam ederken, otopsi işlemlerinin ardından Yaman'ın cenazesinin ailesine verilmesi bekleniliyor. Ailenin Yaman'ın cenazesini Batman'da toprağa vereceği öğrenildi.

BAŞBAKAN’A İTHAF OLUNUR!

Günaydın Yaman'ın Başbakan'a ithafen yazdığı not şöyle: "Faşist Erdoğan. Ölüm fermanları dilinden tükenmez. Sanırsın kimse bileğini bükemez. Kürt halkı asla önünde diz çökmez. İnan palavraların bize artık hiç sökmez. Aslan sanırsın kendini kükreyerek. Bekle o sesin kesilir bir gün elbet. Zevk alıyorsun insan kanı dökerek. Sen katilsin coşuyorsun katlederek. Küçücük masum çocukları öldürerek. Ölüm kuyularını cansız bedenle doldurarak. Ölmüş gerillanın gözlerini oyarak. Faşistliğini ortaya koydun Erdoğan, Kürdistan dağlarını bombalayarak. Rasgele sivil insanları hedef alarak. Gerillalara kimyasal atarak. Bağımlı gibisin. Zulmüne yokmuş durak. Yaptıkların bizi yıldıramaz. Sen değil hiç kimse bizi durduramaz. Sesimiz gür, kimse bizi susturamaz. Baş koyduk biz bu yola. Sonuna kadar and içtik biz sonuna kadar."

Günaydın Yaman'ın Başbakan Erdoğan ve Kürt halkına yazdığı Kürtçe not ise şöyle:

"Ey Erdoğan çave xwe veke. Şîyar be ji vê xewa giran. Ma ne bes e te xwar xwîna mêran, xwîna şehîdê li ser çiyan. Xwîna Egîd'an, wxîna zarokan, xwîne dayikan. Bi peran te gelê me xapand. Te rayên wan stend. (Ey Erdoğan gözlerini aç. Uyan bu ağır uykudan. Yetmez mi insanların, dağdaki şehitlerin kanını emen? Egîtlerin, çocukların, annelerin kanını. Parayla halkımızı kandırdın. Onların oylarını aldın."

"Ey Kurdino, birano şîyar bibin. Êdî bes e. Ji xewa giran ev kas şîrîn buye. Pera Erdoğan bese. Ne firoşin rayên xwe, namusa xwe bi pera. Ew pere xwina şehîdê me ye. Xwîna we ye. Ma hun kor bune? Hun nabînin tiştê ku Erdoğan dike? Ew zalim e. Ji bîr kiriye dîn, îman û Xwedê. Ey Kürtler, kardeşler uyanın. Artık yeter. Ağır uykunuz bu kadar tatlı olmuş. Erdoğan'ın parası yeter. Satmayın oyunuzu, namusunuzu para ile. O paralar şehitlerimizin kanıdır. Sizin kanınızdır. Kör mü oldunuz? Erdoğan'ın yaptıklarını görmüyor musunuz? O zalimdir. Dini, imanı ve Allah'ı unutmuştur."-ANF/Antalya

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA