Komalên Ciwan Koordinasyon’undan Gençlere Çağrı
Gençlik / 19 Mart 2012 Pazartesi Saat 15:01
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eli taş tutan taş ile, sopa tutan sopa ile molotof tutan molotof ile, eli silah tutan Kürt genci gerilla saflarına katılarak silah ile mücadeleye katılmalıdır.

Komalên Ciwan Koordinasyonu yaptığı yazılı açıklamada, direniş ve özgürlük bayramı Newroz’u kutladı ve Kürt gençliğine çağrı yaptı.

Komalên Ciwan Koordinasyonu açıklamasında İstanbul’da polisin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Hacı Zengin’in anısına gençlerin sahip çıkmasını istedi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

- Bütün bu saldırılara rağmen Kürt halkı ve Kürt gençliği hala dimdik ayaktadır. 15 Şubat uluslararası komplo ve 8 Mart dünya emekçi kadınlar gününde Kürdistan’ın dört parçası ve Türkiye metropollerinde halkımızın yükselttiği direniş çizgisi bütün bu saldırılara bir cevap niteliğindedir.

- Bugüne kadarki mücadelemizle yaratılan özgürleşme düzeyini 2012 Newroz’u ile yeni bir aşamaya taşırmak için gerekli her şey mevcuttur. Önder Apo’nun İmralı işkence koşullarında 13 yıldır tek başına yürüttüğü direniş başta olmak üzere tüm mücadele kurumlarımız ve halkımızın direniş ve kararlılığı özgürlük mücadelemizi büyütmenin gerekçesidir.

- Amed ve İstanbul gerçekleşen Newroz serhıldanlarına gençliğin yoğun katılımı ve sömürgeci Türk polisine karşı canı pahasına yürüttüğü direniş Kürt gençliğinin bu görevi yürüteceğini göstermiştir.

- İstanbul Newroz serhıldanında AKP polisi tarafından şehit düşürülen Hacı Zengin yoldaş Kürdistan halkının yediden yetmişe tüm toplumsal kesimleriyle bu tarihsel görevin başarılması için her şeyi göze alan bir kararlılığa sahip olduğunu göstermiştir. Her yurtsever ve onurlu Kürt genci Hacı Zengin yoldaşın intikamını borcu bilecek, özgürlük mücadelemizi zafere taşımak için seferber olacaktır.

- Newroz serhıladanlarında halkımıza karşı gelişen saldırıları misliyle cevaplayarak halkın öz savunmasını yapmak başta olmak üzere, her günü eyleme dönüştürerek yeni mücadele dönemini geliştirmeliyiz.

- Sömürgeciliği Kürdistan’dan bir bütün söküp atmak Kürt gençliği olarak namus ve şeref görevimizdir. Bu görevi icra etmek için tüm sömürge kurumlarını, sömürgeciliğe hizmet eden tüm işbirlikçi odak ve kişilikleri Kürdistan’da barındırmamalı, yaşayamaz hale getirmeliyiz.

- Eli taş tutan taş ile, sopa tutan sopa ile molotof tutan molotof ile, eli silah tutan Kürt genci gerilla saflarına katılarak silah ile mücadeleye katılmalıdır. Eylem yapmayı özgür yaşama ulaşma mücadelesinin nefes alış-verişi olarak görmeliyiz.

- Bu gelişmelere paralel olarak 15-17 Mart tarihleri arasında Güney Kürdistan’ın Hewlêr kentinde gerçekleştirilen 2. Ulusal Kürt gençlik konferansı da Kürdistan gençliği açısından önemli bir gelişmeyi ifade etmektedir. Konferansı selamlıyoruz.''-Behdinan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA