Antep Üniversitesi’nde Kürt Öğrencilere Saldırı
Gençlik / 08 Mart 2012 Perşembe Saat 08:04
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nde faşistler, Kürt öğrencilere saldırı düzenlendi.

Antep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nde faşistler, Kürt öğrencilere saldırı düzenlendi. Bir öğrencinin kolundaki sarı, kırmızı ve yeşil renklerden oluşan kol bandajını gerekçe gösteren faşistlerin provokasyonu gece yarısına kadar sürdü.

Edinilen bilgilere göre, bir grup faşist öğrencinin İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde okuyan Ensari adlı Kürt öğrencinin kolundaki sarı, kırmızı ve yeşil renkli kol bandajını görünce önce hakaret edip ardından da kolundaki bilekliği zorla çıkardılar. Bandajı çöp kutusuna atıp Ensari adlı öğrenciye saldırarak darp etti. Olayı duyan Kürt öğrenciler üniversite önüne gelerek saldırıyı protesto ettiler. Bunun üzerine okuldaki faşistler de üniversite binası önünde toplanarak, Kürtler ve PKK aleyhinde sloganlar atmaya başladı. Bunun üzerine iki grup arasında çatışmalar yaşandı.

ÖĞRENCİ YURDUNA SIÇRADI

Çıkan kavga üzerine çok sayıda öğrenci yaralanırken, olaylar üniversite öğrenci yurduna sıçradı. Saldırı yerine sivil polisler ve çevik kuvvet ekipleri gelerek olaylara müdahale etti. Üniversite çevresini adeta kuşatmaya alan polis, bazı öğrencileri gözaltına aldı. Ancak faşistler bu kez de sokak aralarına girerek Kürt öğrenci avına çıktı. Bazı sokaklar da öğrenciler ile faşistler arasında kavga çıktığı bildirildi.


Bu arada Kürt yurtsever öğrenciler yaşanan saldırıları protesto etmek amacıyla İnşaat Mühendisliği Fakültesi önünde saat: 11.00'de kitlesel bir basın açıklaması yapacaklar. -ANF/Antep

Şiyar Fırat

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA